Rasëll, ‘pole’ i parë në karrierë

Xhorxh Rasëll e kishte dhënë sinjalin që kur u fut si zëvendësues i Hamilton dy vite më parë. Sot me Mercedes anglezi arrin Pole Position e parë në karrierë.

Në pistën e Hungaroring në Hungari, piloti i dytë i Mercedes doli para dy makinave Ferrari me një xhiro të jashtëzakonshme. Kur të gjithë menduan se Ferrari me dy makianat e saj do të ishte vija e parë e nisjes të dielën, Rasëll shfaqet i jashtëzakonshëm duke marrë kohën më të mirë.

Kështu Rasëll, Sainz dhe Leklerk për të vijaur me vendin e katërt me Lando Norris (MekLaren) e më pas ishin dy makinat Alpine të Okon dhe Alonso.

Ditë e zezë për Red Bull. Me Perez jashtë provave të dyta dhe Verstapen që duhet të ngushëllohet me nisjen nesër nga vendi i 10-të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!