Erzeni për të mbajtur larg Korabin, Butrinti luan shansin…

Java e 28 në Kategori të Parë gati të japë verdikte të tjera. Kështu pasi një javë më parë u përcaktua Bylis si bileta e parë Superiore dhe Shkumbini, Maliqi e Vora të rrëzuar në të Dytën, sot merr rëndësi dualiteti për vendin e dytë mes Erzenit dhe Korabit.

Sigurisht zona play off nga vendi i tretë te i gjashti dhe situata e Butrintit në fund apo zona play out me ekipet poshtë janë me vemendje maksimale. Kategoria e Parë ka dhe tri javë deri në fund.

15:00

Apolonia- Burreli

Butrinti- Besëlidhja

Erzeni-Besa

Vora- Lushnja

Maliqi- Pogradeci

Shkumbini-Korabi

Tërbuni- Turbina

Tomori- Bylis

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!