Bylis matematikisht në Superiore

Inferioret drejt fundit të kampionatit, ambulanca në fushë në Pogradec e Luz.

Bylis arrin rezultatin matematikor për tu rikthyer në Abissnet Superiore. Fitorja sot ndaj Tërbunit 2-0 ka mbyllur llogaritë e rikthimit pas një edicioni në inferiore pasi Korabi i treti nuk fiton dot ndaj Apolonisë.

Lushnja fut në kolaps Erzenin duke i marrë fitoren 1-0 në ‘Roza Haxhiu’.

Pogradeci e Turbina hapa gjigandë drejt shpëtimit. Rrëzohen matematkishit Shkumbini, Vora dhe Maliqi. .

Java e 27- Kategori e Parë 

Shifrat:

Besa -Butrinti 1-1

Besëlidhja -Tomori 3-3

Bylis- Tërbuni 3-0

Korabi- Apolonia 0-0

Burreli- Vora 1-0

Lushnja- Erzeni 1-0

Pogradeci- Shkumbini 6-0

Turbina- Maliqi 1-0 /Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!