‘Katar 2022’/ Meksika dominon kualifikueset e CONCACAF

Amerika e Veriut, Qendrore dhe Karaibet luajnë për tri bileta për në ‘Katar 2022’ dhe një tjetër që shkon në play off.

Zona CONCACAF e përbërë nga 8 skuadra përfaqësuese, luajti gjatë mengjesit të sotëm xhiron e 6-të të kualifikuesëve të Botërorit ‘Katar 2022’.

Në këtë garë me pjesëmarrje të Meksiës, Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kandasë, Kosta Rikës, Xhamajkës, El Salvadorit dhe Hondurasit, FIFA ka planifikuar 3 bileta të Botërorit të Katarit ndërsa vendi i katërt shkon në play off.

Rezultatet e javës së 6-të:

USA- Kosta Rika 2-1

Kanada- Panama 4-1

Honduras- Xhamajkë 0-2

El Salvador- Meksikë 0-2

‘Katar 2022’, klasifikimi pas javës së gjashtë: Zona CONCACAF

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!