Rikthehet Kupa, luhet në…komplekse

Kupa e Shqipërisë turi i parë (të kthimit)

Nesër dhe pasnesër 13 dhe 14 tetor, pas ndalesës për shkak të ndeshjeve të ekipit Kombëtar ‘Katar 2022’, rikthehet futbolli i luajtur në rang vendi.

Kështu do të luhet akti i kthimit për Kupën e Shqipërisë për edicionin e 70-të të tij.

Programi:

GRUPI A

13 tetor 13:30

Teuta-Luzi 2008    (4-1) 

Partizani-Tërbuni  (3-0) 

 (“Football Republic”)   

Tirana-Shkumbini      (3-0)  

Skënderbeu-Veleçiku   (3-0)  

(“Tropikal” Durrës)

Korabi-Vora      (1-2)  

14 tetor 13:30

Bylisi-Oriku          (2-1) 

Dinamo-Erzeni    (0-1)  

(Rrogozhinë)

Burreli-Besëlidhja   (0-0)  

GRUPI B

13 tetor 13:30

Vllaznia-Labëria     (1-2)

 (“Reshit Rusi”)

Laçi-Butrinti          (1-1)  

( Pezë)

Kastrioti-Elbasani  (2-0)

  (Fushë-Krujë)

Apolonia-Flamurtari        (1-1)  

Egnatia-Turbina               (1-1)  

Pogradeci-Besa                (0-1)  

14 tetor 13:30

Kukësi-Maliqi    (0-0) 

  ( “Football Republic”)

Tomori-Lushnja     (3-0)  

Në kllapa, ndeshjet e vajtjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!