Riberi firmos me Salernon

38 vjeçari francez pas dy sezonëve te Fiore në Seria A, kalon te Salernitana debutuese.

Frenk Riberi nuk dorzohet nga vitit që mban mbi supe. Francezi është zyrtarisht një lojtar i Salernitanës.

Kampioni francez ka mbërritur në qytet dhe, pas ekzaminimeve të zakonshme mjekësore, ka nënshkruar kontratën që do ta lidhë atë me klubin Campania për sezonin e ardhshëm (me një opsion për 2022/23 në rast shpëtimi).

Herët në mëngjes ai u nis me avionin e tij privat drejt Napolit, ku zbarkoi pak para orës 10. Prej aty u transferua në Salerno, ku pozoi me shallin e klubit dhe vendosi të zezën mbi të bardhë.

Mijëra tifozë të lumtur e pritën me frazën: “Erdhëm deri këtu për të parë Riberinë duke shënuar”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!