Kurtua edhe 5 vite te Reali

Real Madrid dhe portieri belg Tibo Kurtua kanë rënë dakord të zgjasin kontratën edhe për pesë sezonet e ardhshme, deri më 30 qershor 2026”, njofton klubi spanjoll.

Portieri, i cili sapo ka filluar sezonin e tij të katërt me klubin, ka fituar një Kupë Bote për Klube, një titull LaLiga dhe një Superkupë Spanjolle.
Kurtua bëri debutimin e tij kundër Leganes në Bernabéu më 1 shtator 2018 dhe ka bërë 130 paraqitje për ekipin e parë (100 në LaLiga, 24 në Ligën e Kampionëve) , 3 në Superkupën e Spanjës, 2 në Kupën e Botës për Klube dhe 1 në Kupën e Mbretit). Ai ka fituar 1 Kupë Bote për Klube, 1 titull LaLiga dhe 1 Superkupë Spanjolle.

Portieri i Realit u shpall më i miri për rolin e tij nga FIFA -s në 2018.Kurtua u konsiderua vendimtar në titullin e 34 të Realit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!