Laçi ‘Medalja e Artë’ në Europë

Turi i dytë Liga e Konferencës: Un. Krajovë- Laçi 0-0 (0-1)

Laçi i Kurbinit shkëlqen përmes krenarisë dhe profesionalizmit në të kthimit të turit të dytë në Conference League. Duket e pabesueshme por bardhezinjtë e Shpëtim Duros për herë të parë në histori kalojnë në turin e tretë kualifikues në një event europian futbolli.

E bëjnë ndaj një klubi me buxhet të madh dhe me mjaft traditë në evente të tilla.

Të gjithë në këmbë për këtë ansambël me qasje prej kampioni në përfaqësimet e fundit të skuadrave shqiptare në kontinent.

Lushkja, Ignjatoviç, Ardit Deliu e të tjerë futbollistë mbajtën lart frymën bardhezi. Strategu Duro në duelin e 402 në krye të një skuadre pati meritën e madhe të rritjes dhe gjetjes së manovrave fituese.

E radhës ndaj një emri të madh në Europë si Anderleht i Belgjikës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!