Xhaka, gati largimi nga Arsenal

Mesfushori shqiptar i Zvicrës zhvilloi një super Europian me helvetët. Momenti për të lënë Arsenalin, Murinjo e do te Roma.

Sipas mediave angleze skuadra e Arsenalit ka pranuar ofertën e Romës për mesfushorin Granit Xhaka. Arsenali ka pranuar ofertën e klubit të Seria A, Romës, pasi sipas burimëve në klubin londinez Arteta ka marrë sherbimet e mesfushorit belg Albert Sambi Lokonga nga Anderlehti.

Mësohet se Lokonga 21-vjeçar te Arsenali është transferuar për 20 milionë euro dhe trajneri Mikel Arteta duket se për të mos rënduar arkat e topçinjëve, ka kërkuar që vlera e Xhakës të jetë po ajo, 20 milion euro.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!