Verstapen: Luis nuk tregoi respekt me festën…

Niset i pari dhe pa u nxehur mirë gomat, Maks Verstapen me Red Bull në Formula 1, ndjen përplasjen nga prapa. Ishte Mercedesi i Luis Hamilton me numër 44 që pasi e prek në bisht, e fluturon në muret mbrojtëse.

Holandezi pas kontrollëve paraprake vendos të shkojë në spital për një dimensionim më të specializuar. Sheh se si rivali dhe autori i gjestit feston si i çmendur para fansave të tij.

Verstapen komenton kështu:

I lumtur që jam mirë. Shumë i zhgënjyer që u nxora jashtë gare në këtë mënyrë.Dënimi i marrë nuk ndihmon dhe nuk i jep drejtësi lëvizjes së rrezikshme të Leuis në pistë.

Të shikosh festimet (e Luis Hamilton) ndërsa je akoma në spital është sjellje pa respekt dhe jo sportive por le të vazhdojmë përpara”, deklaroi Maks Verstapen pak çaste më parë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!