Verona, trajneri i ri Di Françesko

Siç pritej, Eusebio Di Francesko është trajneri i ri i Hellas Verona në Seria A i cili merr vendin e kroatit Ivan Juriç. Trajneri nga Peskara ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me klubin e ish mbrojtësit kuqezi Marash Kumbulla.

Klubi në njoftimin për shtyp:

“Hellas Verona FC është i kënaqur të njoftojë zyrtarisht se ia ka besuar menaxhimin teknik të ekipit të Parë Eusebio Di Francesco. Trajneri i vjetër nga Pescara, i cili ka 254 prezenca si trajner në Serie A dhe i cili ka fituar përvojë të konsiderueshme në dy garat kryesore europiane për klube të tilla si Europa League (me Sasuolo) dhe Champions League (me Roma), ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me Hellas Verona FC, deri në 30 qershor 2023.

Hellas Verona FC i pret një mirëseardhje të ngrohtë Eusebio Di Francesco në familjen e madhe Gialloblù “

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!