Orsato për PSG-Bajern

Pas finales në gusht të vitit të kaluar, arbitri italian Daniele Orsato do të takohet të martën sërish me të njëjtat ekipe PSG-Bajern Mynih.

Bilbili italian konsideroht një nga më të aftit në europë dhe një duel i tillë në takimin e kthimit për një biletë gjysmëfinaljeje mes dy nga ekipëve pretendente, përbën dhe misionin e rëdësishëm.

Në fakt,Orsato ka gjykuar një takim të PSG në grupe (ndaj Mançseter Junajtid) por të dyja skuadrat i gjën pas finales së Lisbonës.

Për tu kujtuar rezukltati i vajtjes me fitoren e PSG-së 2-3.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!