Frapart në histori, femra e parë gjyqtare në kualifikuese

Stefanie Frapart thyen një tjetër rekord. 37-vjeçarja franceze, ka bërë histori për të qenë femra e parë që arbitron një ndeshje të Ligue1.

Më pas,u pa të drejtojë ndeshjen e Superkupës UEFA midis Liverpul dhe Çelsit por dhe ndeshjen se Champions League midis Juventus dhe Dinamo Kiev.

Sot në Amsterdam është bërë gjyqtraja e parë femër që drejtoi një ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës.

Holandë- Letoni përfunduar 2-0 u drejtua nga Frapart. Vlersimi ishte maksimal.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!