Dinamo përfundon te Uku

Olsi Uku gradohet sot trajner i parë i bluve..

Prej vitesh pjesë e Dinamos, me përjashtim të pak muajve, kur ai u largua te Tirana si ndihmës i Nevil Dedes në skuadrën e parë.

Olsi Uku ka punuar me moshat e Dinamos, por edhe me skuadrën e parë, madje edhe me ekipet kuqezi të moshave. Një aventurë spikatëse ndërsa ende është në moshë rinore (31 vjeç).

Situata me largimin e gjithë stafit teknik italian dje, ka detyruar presidentin Marko Pontreli të hedhë sytë nga ‘familja’.

Dinamo e publikon në rrjete lajmin:

Olsi Uku është trajneri i ri i Dinamos.Tekniku 31-vjeçar rikthehet në pankinën Blu pas një eksperience të shkurtër si zv.trajner në ekipin e Tiranës. Uku është një njohje e vjetër e ekipit pasi ka qenë në rolin e zv.trajnerit edhe gjatë sezonit të kaluar si dhe trajner i ekipit të 21-vjeçarëve.Trajneri i ri ka mbështetjen e plotë të presidentit Pontrelli dhe stafit blu, ndërsa shihet si zgjedhja më optimale, falë edhe njohjes së skuadrës nga afër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!