Gola dhe surpriza, Pepe mund Ronaldon

Taremi dhe Marenga golat e ‘Dragao’-s, befasi dhe në Sevilje.

Juventus në vështirësi. Ndeshja e vajtjes për 1/8 e Ligës së Kampionëve nuk ka folur me gjuhën e favorites për bardhezinjtë e Pirlos. Në Porto skuadra vendase ia doli të shënojë dy gola dhe të hedhë një hap modest për kualifikimin. brdhezinjtë i ‘shpëton’ Kieza në të 82′ teksa bën 2-1.

Te Sevilja-Dortmund, rezaultati i ndeshjes së parë mjaft premtues për gjermanët e Dortmundit. Në impiantin spanjoll fillimisht shnëoi Suso (7′) por më pas skenën e mori ekipi mik teksa një herë me Dahud dhe dy herë me norvegjezin Haland, goditi në shenjë. Luk De Jong në të 85′ fikson shifrat përfundimtarë 2-3.

Liga e Kampionëve sot:

Porto- Juventus 2-1

Sevilja- Dorusia Dortmund 2-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!