Juventus ka Kiezën, Milan humbja e parë sezonale

Me Juventus asnjëherë nuk është e lehtë. Një finalen e këtij sezoni bardhezinjtë u shfaqen determinantë ndaj kuqezinjëve të Milanos duke e mundur pastër në San Siro’ 1-3.

Te goli shkoi dy herë Kieza në minutat 18 dhe 62 me ish lojtarin e Fiorentiës që dëmtohet te rasti i golit të dytë dhe del nga loja. Kalabria barazoi për Djallin në fund të pjesës së parë por në fund MekKeni (76′) bëri që shifrat të thellohen në 1-3.

Ndërkaq në ndeshjen e orës 18:00, Napoli u mund nga Specia në shifrat 1-2. Në fushë për fituesit edhe Ismajli ndërsa kur shifrat ishin 1-1, doli me të kuq (79′). Komenti për Napolin në këtë takim, nuk ‘vlen’.

Ndeshje Seria A

Napoli- Specia 1-2

Milan- Juventus 1-3

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!