Firmino hero në ‘Anfield’, Leverkusen në krye…

Barcelona- Sociedad ndeshja e vetme e La Liga-s sot e cila foli që në pjesën e parë për ekipin vendas ‘blaugrana’ teksa fitoi 2-1.

Bundesligë:

Ecën Bajreni dhe Levandovski që shënon dy gola në fitoren 2-1 ndaj Volfsburgut. Fiton dhe Lajpcig e Leverkusën. Me ‘aspirinat’ aktualisht në vend të parë.

Shifrat sot, java e 12:

Shalke- Frajburg 0-2

Hohenheim-Lajpcig 0-1

Këln-Leverkusen 0-4

Bajern- Volfsburg 2-1

Bielefeld-Augsburg 0-1

Pemier, një ditë e ngjeshur me ndeshjen kulmore të luajtur në Anfield’, ndërsa Liverpul priti Totenhemin. Dy skuadra kryesuese pas barazimit 1-1 në pjesën e parë u desh të prisnin minutën e 90-të për të parë golin e Firminios që i dha tri pikë dhe kryesimin e Premier, Liverpulit.