Championsi i Afrikës, Al Ahly triumfi i nëntë…

Në një finale të gjithën egjiptiane, Al Ahly mundi Zamalekun 2-1.

Derbi në finale të Ligës së Kampionëve në Afrikë. Ndeshja u luajt të premten në Kajro.

Një koinçidenë absolute teksa në stadiumin ‘Internacional’ u panë dy skuadra nga i njëjti vend, Egjipti, dhe i njëjti qytet, Kajro. Në finale drithëruese ku Al Ahly mundi Zamalekun 2-1.

Në stadiumin e boshatisur vendimtar goli i minutës së 86-të teksa Mohamed Afsha shënoi golin e dytë për Al Ahly. Më herët kishin shënuar Soleya në të 5′-n për fituesit dhe të Shikabalës për Zamalek (31′).

Me këtë fitore, Djajtë e Kuq të Kajros vendosën në librin e triumfuesëve si rekordmenë ndërsa marrin trofeun e nëntë të kampionit në Afrikë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!