Liga e kampionëve, Inter pret Realin me mungesa…

Në Grupin A, Bajernit mund t’i mjaftojë barazimi sot ndaj Salsburg për të kaluar te 1/8-at por takimi tjetër mes Atletikos dhe Lokomotivës, i gjithi për tu parë. Madrilenët e kanë detyrim fitoren.

Grupin B, situata pritet të jetë e koklavitur deri në javën e fundit. Reali dhe Interi të nisur favoritë, befas janë në fund.

Aq më tepër që sonte do përballen në ‘San Siro’ ku miqtë kanë lajmëruar disa mungesa. Gladbah pret Shahtjorin në shtëpi duke nisur nga ora 18:55.

Pranë kualifikimit të parakohëshëm edhe Junajtid e Liverpul. Gjithnjë nëse fitojnë duelet sot respektivisht me Olimpiakos e Atalantën.

Programi i ndeshjevesot në Ligën e kampionëve:

Ora 18:55

B’ Gladbah-Shahtjor Donjetsk

Olimpiakos Pire-Mançester Siti

Ora 21:00

Bajern Mynih- Salsburg

At. Madrid-Lokomotiva Moskë

Inter-Real Madrid

Ol. Marsejë-Porto

Liverpul-Atalanta

Ajaks- Midjyland

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!