Pas provokimit, Mesi: ‘Më lodhët…’

Lionel Mesi kthehet në Barcelonë aty ku e provokojnë gazetarët. Kur e ftojnë për kontroll, i del nga goja: ‘Të çmendur’.

Fraza shkatërruese e Mesit: “Jam lodhur duke qenë gjithnjë problemi i gjithçkaje në klub”, kthehet tronditëse pas një situate të qetë të numrit një në botë për atë të ‘shkretin top’.

E vështirë të interpretohet Mesi kur bëhët fjalë për deklarata të tilla. Në fakt acarimi vjen nga një reporter në Barcelonë kur atij ju drejtua pyetja lidhur me sjelljen në lojë ndaj Grizman.

Mesit iu tha se përfaqësues të Grizman, Erik Olhats ka deklaruar se: ‘Mesi bën ligjin te Barça. O më të,o kundër tij’. Pasi ka dëgjuar këtë, ‘Pleshti’ e dha përgjigjen…

Argjentinasi, u prit me pyetje dhe sjelle nervozuese në aeroport në barcelonë ndërsa u kthye nga përfaqësuesja e tij duke luajtur shumë të mirë kundër Perusë në Lima në fitoren 0-2.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!