Morbideli prin në Valencia…

Nisje nga vendi 12-të për liderin e botërorit Joan Mir

MotoGP e Valencias u zaptua sot me provat zyrtare përpara se nesër në orën 15:00 të garohet për Çmimin e Madh. Franko Morbidelli do të jetë prijësi i vijës së parë teksa pas afro dy muajve kthehet në pozicionin pole.

Piloti italian i Petronas gëzohet për arritjen me shpersën se dhe nesër në zyrtare të arrijë suksesin e madh.

“Unë jam shumë i lumtur me këtë arritje,.Ishte e veçantë dhe kushtet e pistës ishin të përziera. Kam një ndjenjë të mirë për motori. kamrrezikuar goxha por në fund ja dola të renditëm i pari” tha italiani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!