Nesër 48 skuadra në shortin e grupeve të Europa League

Ndeshjet e sotme të fazës ‘Play off’ marrin vemendje maksimale. Jo vetëm fati i Tiranës e cila pritet ta ketë shumë të vështirë me helvetët e Jang Bojs por dhe ekipe prestigjioze në Europë do duhet të djerësijnë goxha për një biletë.

Kjo pasi nësër UEFA “tund goglat” edhe për Grupet e EL…

Kështu, shorti i fazës së grupeve të UEFA Europa League 2020/21 zhvillohet nesër nga ora 13:00 në shtëpinë e Futbollit Evropian në Nion, Zvicër.

21 skuadrat fituese sot në play-off, 18 të tjera listuar automatikisht nga pozicionet në kampionatet elitare, 6 skuadra të eleminuara nga Play-off e Ligës së Kampionëve dhe tri skuadra të eleminuara nga raundi i tretë i Champions (League Path), shortohen nesër për fazën e grupeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!