Dortmund-Lajpcig, dueli i …ditës

Bundesliga nuk njeh pushim. Sot në fushë do të zbresin 4 çifte për të zhvilluar ndeshjet e programuara për javën e 16-të. Nesër 5 çiftet e tjera.

Ndërkaq, ndër takimet me pritshmëri të lartë, në program sot pritet të jetë ajo mes Dortmundit të vendit të tretë (20 pikë) dhe Lajpcigut kryesues me 33 pikë.

Edhe duelet Verder Bremen- Mainz (18:30), Augusburg- Duseldorf dheUnion Berlin- Hofenheim, janë sfida ku vështirë të parashikohen.

Të gjitha takimet e ditës, veç atij Verder- Mainz, do të luhen në orën 20:30.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!