‘Topi i Artë’, zbardhet lista, Asllani në garë…

“France Football” ka bërë publike sot listën e futbollistëve të cilët do të tentojnë për të fituar ‘Topin e Artë’ 2019. Janë 30 emra në garë e cila pas filtrave paraprake, mund të përfundojë te treshja finale. Këtu ‘pazari’ dihet, pasi si Ronaldo ashtu dhe Mesi,pritet të jenë sërish në valle për të ‘krcyer’ të 6-tin.

Te futbollistet femra, bie në ‘sy’ Kosovare Asllani. Shqiptarja e Kombëtares Suedeze, prej shtatorit te Real Madrid femra, ka shkëlqyer gjatë botërorit të femrave por këtu duket se prioritet do marrin protagonistet e kampionëve të Botës, amerikanet.

Lista e Kandidatëve meshkuj:
1) Sadio Mane
2) Serxhio Aguero
3) Frenki De Jong
4) Hugo Loris
5) Dushan Tadiç
6) Kilian Mbape
7) Trent Aleksander-Arnold
8) Doni Van de Bek
9) Pierr-Emerik Aubamejang
10) Mark-Andre ter Shtegen
11) Kristiano Ronaldo
12) Alison
13) Matijs De Ligt
14) Karim Benzema
15) Xheorxhinio Vijnaldum
16) Virgil van Dajk
17) Bernardo Silva
18) Heung-min Son
19) Robert Levandovski
20) Roberto Firmino
21) Lionel Mesi
22) Rijad Mahrez
23) Kevin De Bryjn
24) Kalidu Kulibali
25) Antuan Grizman
26) Eden Hazard
27) Mohamed Salah
28) Markinjos
29) Rahem Sterling
30) Zhoao Feliks

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!