Donaruma 20 vjeç, por Galliani…

Xhixhio Donaruma, portieri I Milan, sot feston 20 vjetorin e lindjes. Talenti italian I kaudratit kuq e zi, konsiderohet  si pasardhësi I denjë I legjëndes Bufon.

Ditën e sotme, në adresë të Donarummas vërshuan urimet nga e gjithë bota sportive brënda  dhe  jashtë italisë.

 Por ish I deleguari I Milan, me të njënjtin rol tek Monza, Adriano Galliani, ndërsa ka  uruar sot portierin e lindur në  Stabia, ka lëshuar “bombën” e  radhës duke  tërhequr  ja pak vëmëndjen e shtypit sportiv. Në një  dalje para  mediave, Galliani ka thënë se Milan, duhet  të  falenderojë pikërisht atë, pasi Donaruma përpara se  të vishej kuq e zi, ka qënë shumë pranë Interit.

“Më telefonoi Mihajloviç, ndërsa portieri bëhëj gati të inkuadrohej për herë të parë në serinë A në një ndeshje shtëpiake me Sasuolën.

Tha, se a ekziston mundësia për ta transferuar tek Milan. Pyeta Mauro Biankesin. Ai insistonte se Donaruma, ishte  portieri I së ardhmes. Unë I dhashë rrugë të lirë dhe sot ai gjëndet tek Milan”-u shpreh Galliani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!