Skandali/ Makina e drejtorit të Osijek qëllohet me plumba

Makina e Zhoze Botos u qëllua në parkingun në rrugën Šamačka në Osijek. Fatmirësisht, Boto nuk ndodhej në Kroaci, pasi ishte me pushime të shkurtra në Portugali.

Sot Federata Kroate e Futbollit dënoi ashpër incidentin e ndodhur në Osijek, ku u qëllua mbi veturën e përdorur nga drejtori sportiv i NK Osijek, Zhoze Boto.

Disa të shtëna në xhamin e përparmë e makinës së portugezit…

Bashkëpunëtori i Botit, Alfredo Almeida e ka gjetur makinën në gjendje të poshtëruar nga plumbat. Menjëherë është thirrur policia dhe ka nisur hetimet në vendngjarje.

Reagon Federata Kroate e Futbollit:

HNS e dënon ashpër këtë incident dhe u bën thirrje institucioneve kompetente që të zbardhin të gjitha rrethanat e kësaj vepre penale në mënyrë që autorët të mbajnë përgjegjësi për këtë akt të frikshëm, thuhet në deklaratën e publikuar në faqen zyrtare të HNS.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!