Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Me paraqitjen e tij kundër Spanjës, Manuel Nojer ngjitet në kuotën e 18 prezencave në Kupën e Botës, duke iu...
Read More
Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Botërori 2022, Grupi E: Spanjë - Gjermani 1-1 Supersfida e mbrëmjes e vlefshme për Grupin E mes Spanjës dhe Gjermanisë...
Read More
Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Botërori 2022 Grupi F: Belgjikë - Marok 0-2 Kroaci - Kanada 4-1 Janë mbyllur dy sfidat e Grupit F të...
Read More
Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Botërori 2022, Grupi E: Japoni - Kosta Rikë 0-1 Japonia dhe Kosta Rika u përballën ditën e sotme mes tyre...
Read More
Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Dita e tetë e ndeshjeve në grupe e botërorit 'Katar 2022' vjen me katër duele të ndezura. Luhet në grupet...
Read More
Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka dhe përfaqësues të FSHF-së kishin zgjedhur për të festuar me...
Read More
Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

FIFA heton shovinizmin serb me flamurin…

Para ndeshjes Brazil- Serbi luajtur të premten, në dhomat e xhveshjes së skuadrës së Stojkoviç u pa një flamur serb...
Read More
FIFA heton shovinizmin serb me flamurin…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', futbolli elitar në Shqipëri do të rikthehet në datën 7...
Read More
Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Suksesi/ Mesi, britma e madhe e mbrëmjes

Botërori 2022, Grupi C: Argjentinë - Meksikë 2-0 Mbrëmje madhështore futbolli në 'Lusail' (Katar) në Argjentinë-Meksikë. Falë golave të Mesit...
Read More
Suksesi/ Mesi, britma e madhe e mbrëmjes

Mbape dërgon Francën në raundin tjetër, Polonia ngjallet me sauditët

Franca është skuadra e parë që kalon në raundin për 1/8 e Kupës e Botës 2022 që po zhvillohet në...
Read More
Mbape dërgon Francën në raundin tjetër, Polonia ngjallet me sauditët

Futboll vendi


Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka ...
Më shumë…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', ...
Më shumë…

Laçi në fushë, sot testi me Burrelin

Rikthimi i Gentian Mezanit në krye të Laçit është vlerësuar ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Napoli prek lavdinë, Pike mbyll me Barcelonën mes lotëve

Vrullin e Napolit në Serie A nuk e ndal as ...
Më shumë…

Kampionatet elitare, Pike luan ndeshjen e fundit

Përgatiti: Sara Gjidiaj Pas Kupave të Europës në mesjavë, stafeta ...
Më shumë…

Lamtumira/ Pike mbyll me Barçën, nesër në “Camp Nou”…

Java e trembëdhjetë e ligës spanjolle (La Liga Santander), nis ...
Më shumë…

Shkëlqeu, Spaleti trajneri i muajit në Seria A

Trajneri i Napolit Luçiano Spaleti është shpallur trajneri i muajit ...
Më shumë…

Histori sportive

Lionel Mesi në golin e parë të ‘Tufës’

Në ditën e largimit të Lionel Mesit nga Barcelona pas ...
Më shumë…

Nostalgjia sportive në foto…

Rubrika 'Nostalgjia e Futbollit' përmes fotografisë por jo vetëm, e ...
Më shumë…

Italia e 82-it, letër prekëse për protagonistët e sotëm

Italia me të gjitha mënyrat për të arritur te trofeu ...
Më shumë…

Karlo Konti zbërthen Mançinin në ‘Top Dieci’

Tekniku: "Boshkov dhe sidomos Erikson, trajnerët më të mirë në ...
Më shumë…

Të ndryshme

Arbër Hoxha, spektakolar me dy gola në Kroaci

Sulmuesi Dardan, Arbër Hoxha, rrëmbeu mbrëmjen e sotme në HNL ...
Më shumë…

Mesi i bën ‘like’ Lautraos, tifozët e Barçës: Tradhëtar

Barcelona me barazimin 3-3 me Interin luajtur dje, duket se ...
Më shumë…

Suedia mesazh solidarizues për vajzat në Iran, Asllani protagoniste

Në vitin 2016, kombëtarja e femrave të Suedisë luajti kundër ...
Më shumë…

Uest Bromuiç largon trajnerin e famshëm…

Njëmbëdhjetë pikë në 13 ndeshje dhe i treti nga vendi ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!