Bajrami shkon në gol ndaj Interit, Real kthehet te fitorja

La Liga Santander dhe Serie A luajtën sot shumë takime të javëve respektive. Në La Liga, Vijareal- Xhirona u mbyll...
Read More
Bajrami shkon në gol ndaj Interit, Real kthehet te fitorja

Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Abissnet Superiore, Java 6: Teuta - Kukësi 0-0 Teuta dhe Kukësi e mbyllën në barazim pa gola sfidën e javës...
Read More
Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Abissnet Superiore, Java 6: Vllaznia - Egnatia 0-2 (Isgandarli 48', Duamena 90') Rafael Duamena me fanellën numër 7-të gjën sot...
Read More
Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Mediat europiane elozhe zgjedhjes së Dukës, në Greqi: Moment historik për Shqipërinë

Zgjedhja e Presidentit të FSHF-së Armand Duka si zëvendës President në UEFA, ka "trazuar" mediat ndërkombëtare. Në gjithë Europën por...
Read More
Mediat europiane elozhe zgjedhjes së Dukës, në Greqi: Moment historik për Shqipërinë

Skëndebeu ia di Rrogozhinës, mund Erzenin, Kastrioti fitues…

Java e gjashtë Abissnet Superiore nisi nga Rrogozhina aty ku Erzeni luan si pritës dhe ku ditën e sotme u...
Read More
Skëndebeu ia di Rrogozhinës, mund Erzenin, Kastrioti fitues…

Maroku organizon Kupën e Afrikës 2025

Sot u shpallën dhe vëndet që do të presin Kupën e Kombeve të Afrikës në vitin 2027. Është Maroku, i...
Read More
Maroku organizon Kupën e Afrikës 2025

La Liga dhe Serie A në fushë

Me 35 minuta të luajtura në Eredivisie mes Ajaksit dhe Fejnord pas ndërprerjes së ditës së diel (0-4 kohë reale),...
Read More
La Liga dhe Serie A në fushë

Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Kategoria e Parë nis sot javën e 5-të të saj. I vetmi takim i programuar për sot i takon ndeshjes...
Read More
Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Superiroja, sot tre ndeshje

Xhiro e 6-të Abissnet Superiore nis sot me tri takime ndërsa mbyll të enjten me duelin Laçi- Dinamo. Partizani- Tirana...
Read More
Superiroja, sot tre ndeshje

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 27.09.2023

KF Skënderbeu, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 17/2/b të...
Read More
Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF datë 27.09.2023

Futboll vendi


Teuta humbet terren, Kukësi i Nicës i merr pikë

Abissnet Superiore, Java 6: Teuta - Kukësi 0-0 Teuta dhe ...
Më shumë…

Egnatia mposht Vllazninë, Duamena ‘mister 7’

Abissnet Superiore, Java 6: Vllaznia - Egnatia 0-2 (Isgandarli 48', ...
Më shumë…

Kastrioti- Luzi 2008 hap javën e 5-të…

Kategoria e Parë nis sot javën e 5-të të saj ...
Më shumë…

Superiroja, sot tre ndeshje

Xhiro e 6-të Abissnet Superiore nis sot me tri takime ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Liverpul nuk kalon ‘Djajtë’ në ‘Anfield’

Në “Anfield”, Liverpul me Xherdan Shaqirin për 75 minuta në ...
Më shumë…

Inter-Juve, mbrëmja e ‘kolosëve’ apo marketing…

Me sytë nga 'San Siro'. Sot ndeshja kryesore e ditës ...
Më shumë…

Fiton Verder, Rashica në stol

Bundesliga pasi luajti dje ndeshjen Union Berlin-Leverkusën (1-0) sot në ...
Më shumë…

Shtyhen zgjedhjet te Barça, 4 kandidatët në 7 mars

Mundo Deportivo shkruan se zgjedhjet e klubit të Barcelonës do ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Smajlaj dhe Gega, “turistë” në Europian…

… Jo për fajin e tyre. Përgjegjësia bie mbi drejtuesit ...
Më shumë…

Federer në histori, mbërrin në tri shifra

Tenisti 37 vjeçar, kap 100 trofe ne karrierë Zviceriani Roxher ...
Më shumë…

Erkand Qerimaj, më i miri…

Spektakël në garat e Kupës së Republikës në peshëngritje. Qerimaj ...
Më shumë…

“Mbreti” Kazu, 50 vjeç, ende në fushë…

Pas moshës 30-vjeçare në futboll, lojtarët nisin të mendojnë se ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!