Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të dytë me penallti ka 'zënka' se kush do të godasë...
Read More
Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol trajneri Dorian Bubeqi Sot në orën 13:00 e gjithë Kategoria...
Read More
Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja e Vllaznisë, Megi Doçi. Sulmuesja e ekipit të vajzave të...
Read More
Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por sezonin e fundit regjistroi një arritje historike për futbollin shqiptar....
Read More
Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

Për herë të parë në Shqipëri akordohet 'Topi i Artë' në një stil europian. Fiton kurbinasi 24 vjeçar. Redon Xhixha...
Read More
Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

“Formacioni i vitit 2022”, Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Përveç çmimeve individuale në mbrëmjen gala të FSHF-së është shpallur edhe formacioni më i mirë i vitit 2022 i përbërë...
Read More
“Formacioni i vitit 2022”,  Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

Orges Shehi është shpallur sot nga FSHF si fituesi i çmimit “Trajnerit i vitit 2022”, pasi ia doli që të...
Read More
Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Arbitrat kanë pasur pjesën e tyre të rëndësishme në vitin e futbollit me vendimet e tyre në fushë dhe sigurisht...
Read More
Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF-së ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Futboll vendi


Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të ...
Më shumë…

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol ...
Më shumë…

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja ...
Më shumë…

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Europa League në ndeshjet e dyta…

Nisin sot ndeshjet e dyta në grupe të Europa League ...
Më shumë…

Lautaro mbetet te Interi

Sipas Gazzetta dello Sport, rinovimi i kontratës së Lautaro Martinez ...
Më shumë…

Barça rikthen ‘Barcelonën’, VAR i heq tri gola Moratës

Dy takimet e sotme të Ligës së Kampionëve për fazën ...
Më shumë…

Barça, Tuskuets: Zgjedhjet në janar

Nesër, në ora 12:00, Karles Tuskuets do të paraqitet në ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Guardiola, vjen trofeu i parë sezonal.

Mançester Siti u kurorëzua ekipi fitues “League Cup”, teksa triumfoi ...
Më shumë…

Festa: 100 vjetori i Vllaznisë, klubin e dekoron Presidenti i Republikës.

Shkodra, vendlindja e sportit shqiptar, sot është në festë. Vllaznia, ...
Më shumë…

Modriç, lumë çmimesh…

Organizatori më i mirë në bote, për vitin 2018, i ...
Më shumë…

Formula 1 ndez motorët…

Motorët e Formulës 1 janë ndezur. Skuderitë kanë nisur testet ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!