Kalojnë Brazili dhe Portugalia, Zvicëra duhet të presë

U luajtën sot ndeshjet e fundit të xhiros së dytë në grupe. Pas Kamerun- Serbi 3-3 për Grupin G u...
Read More
Kalojnë Brazili dhe Portugalia, Zvicëra duhet të presë

Dovedan merr timonin e Apolonisë

Ish-trajneri i Bylisit Veljko Dovedan merr timonin e Apolonisë së Fierit. Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi Apolonia...
Read More
Dovedan merr timonin e Apolonisë

‘Katar 2022’/ Brazil- Zvicër dhe Portugali Uruguai sot…

Katër takime sot për grupet G dhe H. E nisi dueli Kamerun- Serbi i cili pa afrikanët poshtë dy golave...
Read More
‘Katar 2022’/ Brazil- Zvicër dhe Portugali Uruguai sot…

Kameruni ndal Serbinë

'Katar 2022'/ Grupi G: Kamerun-Serbi 3-3 Ngjet gjithëçka në ndeshjen e parë të ditës së sotme në 'Katar 2022'. Gola,...
Read More
Kameruni ndal Serbinë

Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Me paraqitjen e tij kundër Spanjës, Manuel Nojer ngjitet në kuotën e 18 prezencave në Kupën e Botës, duke iu...
Read More
Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Botërori 2022, Grupi E: Spanjë - Gjermani 1-1 Supersfida e mbrëmjes e vlefshme për Grupin E mes Spanjës dhe Gjermanisë...
Read More
Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Botërori 2022 Grupi F: Belgjikë - Marok 0-2 Kroaci - Kanada 4-1 Janë mbyllur dy sfidat e Grupit F të...
Read More
Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Botërori 2022, Grupi E: Japoni - Kosta Rikë 0-1 Japonia dhe Kosta Rika u përballën ditën e sotme mes tyre...
Read More
Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Dita e tetë e ndeshjeve në grupe e botërorit 'Katar 2022' vjen me katër duele të ndezura. Luhet në grupet...
Read More
Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka dhe përfaqësues të FSHF-së kishin zgjedhur për të festuar me...
Read More
Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Futboll vendi


Dovedan merr timonin e Apolonisë

Ish-trajneri i Bylisit Veljko Dovedan merr timonin e Apolonisë së ...
Më shumë…

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka ...
Më shumë…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Bartomeu: Deklarata ‘bombë’ vjen në mbrëmje

Më herët u njoftua se presidenti i Barcelonës, Bartomeu nuk ...
Më shumë…

Juve paralajmëron: ‘Mesi një Luan…’

Një ditë para duelit të madh midis Juventus dhe Barcelonës ...
Më shumë…

Seria A në prag kolapsi, B-ja kërkon ndihmë qeverisë

Erdhi në janar me 12 vota si President i Ligës, ...
Më shumë…

Champions në fushë, Real e Atletiko për kthesën…

Nisin sot ndeshjet e dyta, faza e grupëve të Ligës ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Kosova: Gati të presë danezët…

Të gjitha rrugët të dërgojnë në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, ...
Më shumë…

“Futbolli është për lojtarët, jo për gjyqtarët”

Ish-presidenti i UEFA-s, Mishel Platini, në një intervistë për “Corriere ...
Më shumë…

Marinda Preka, “Qytetare Nderi” e Beratit…

Marinda Preka, ish-rekordmenia në atletikë për garat e mesme dhe ...
Më shumë…

Mourinjo: Shihemi në verë…

Hoze Mourinjo sërish në skenë. Këtë radhë “special 1”, ka ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!