Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me konfirmimin e dyshes drejtor sportiv-trajner i parë, respektivisht Alfred Ferko...
Read More
Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Gjithçka është gati në Stamboll për finalen e Champions League mes Man[ester Sitit dhe Inter. Finalja e madhe e UEFA...
Read More
Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Real Madridi gjendet në një situatë komplekse pas largimit të Karim Benzema-s, i ndarë për të mos pritur përfundimin e...
Read More
Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Një artikull i 'The Athletic' lidh ofertën për blerjen e klubit të Mançester Junajtid nga Sheikh Jassim (emri i plotë,...
Read More
Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit stërvitjet në një nga fushat e ‘Shtëpisë së Futbollit’, ku...
Read More
Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Gruda prezantohet te Vllaznia

Vllaznia ka prezantuar afrimin e parë të merkatos. Ekipi kuqeblu ka zyrtarizuar ditën e sotme arritjen e marrëveshjes me shkodranin...
Read More
Gruda prezantohet te Vllaznia

Refuzoi Kosovën, Bislimi ftohet nga Zvicëra

23 vjeçari për herë të parë në listën e Jakin, pritet të debutojë me kombëtaren helvete. Murat Jakin fton një...
Read More
Refuzoi Kosovën, Bislimi ftohet nga Zvicëra

Vllaznia binjakëzohet me Antaliaspor

Klubi i Futbollit Vllaznia njofton se ka arritur të nënshkruajë një marrëveshje bashkëpunimi për pesë vitet e ardhshme me Klubin...
Read More
Vllaznia binjakëzohet me Antaliaspor

I bashkoi Mesi, ‘Sportiim.al’ arrin në Argjentinë

Muralja e Mesit në godinën e Studentëve në Tiranë, bën të lumtur shqiptarët. Ky është titulli i 'Meridano Actual' medias...
Read More
I bashkoi Mesi, ‘Sportiim.al’ arrin në Argjentinë

Kombëtarja/ Sadiku dhe Bajrami para mediave

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për dy sfidat e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani 2024’, ndaj Moldavisë që...
Read More
Kombëtarja/ Sadiku dhe Bajrami para mediave

Futboll vendi


Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me ...
Më shumë…

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit ...
Më shumë…

Kombëtarja/ Sadiku dhe Bajrami para mediave

Kombëtarja shqiptare po bëhet gati për dy sfidat e vlefshme ...
Më shumë…

Miqësorja/ Shqipëria U19 nis grumbullimin të shtunën, Bulku zbardh listën

Kombëtarja shqiptare U-19 do të rikthehet sërish në fushë me ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Fiton Laporta, Barça rikthen presidentin

Mbyllet numërimi i votave. Joan Laporta rimerr klubin e Barcelonës ...
Më shumë…

Laporta: Votova për të mirën e Barçës

Sipas axhendës së njoftuar nga komisioni organizator dhe i çertifikimit ...
Më shumë…

Sampdoria mbërrihet në fund, Milan e Roma pragmatistë

Milan i Stefano Piolit konsideruar mungesat e shu ëmta, ka ...
Më shumë…

Thyhet Siti, Liverpul katastrofë

Me Totenhem- Kristal Palasë (20:15), një tjetër derbi në Londër, ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

‘Biskotë’ për Italinë U-21, axurët e parandjenë

Franca dhe Rumania, barazojnë 0-0 në Çesena të Italisë në ...
Më shumë…

Hamilton i pakapshëm, edhe GP të Francës!

Vrapimi i pandalshëm i Ljuis Hamiltonit vazhdoi edhe të dielën, ...
Më shumë…

Izmir Smajli, rekord kombëtar, 8.11 metra!

Në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës kanë nisur garat për ...
Më shumë…

GP Francë, Hamilton fiton “pole-position”

Nesër, në orën 15:10, pasi të ndizen dhe të mbyllen ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!