Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të dytë me penallti ka 'zënka' se kush do të godasë...
Read More
Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol trajneri Dorian Bubeqi Sot në orën 13:00 e gjithë Kategoria...
Read More
Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja e Vllaznisë, Megi Doçi. Sulmuesja e ekipit të vajzave të...
Read More
Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por sezonin e fundit regjistroi një arritje historike për futbollin shqiptar....
Read More
Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

Për herë të parë në Shqipëri akordohet 'Topi i Artë' në një stil europian. Fiton kurbinasi 24 vjeçar. Redon Xhixha...
Read More
Redon Xhixha fiton ‘Topin e Artë’ 2022

“Formacioni i vitit 2022”, Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Përveç çmimeve individuale në mbrëmjen gala të FSHF-së është shpallur edhe formacioni më i mirë i vitit 2022 i përbërë...
Read More
“Formacioni i vitit 2022”,  Altin Lala zbulon 11-ën më të mirë

Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

Orges Shehi është shpallur sot nga FSHF si fituesi i çmimit “Trajnerit i vitit 2022”, pasi ia doli që të...
Read More
Orges Shehi shpallet “Trajneri i vitit 2022”

‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
‘Këpuca e Artë 2022’/ Saliou Guindo merr çmimin nga Kristian Karembë

Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Arbitrat kanë pasur pjesën e tyre të rëndësishme në vitin e futbollit me vendimet e tyre në fushë dhe sigurisht...
Read More
Juxhin Xhaja, “Arbitri i vitit 2022”

Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Dy nga çmimet kryesore të mbrëmjes gala të FSHF-së ishin edhe “Këpuca e Artë 2022” për vajza dhe djem, trofe...
Read More
Megi Doçi fiton “Këpucën e Artë” të femrave për vitin 2022

Futboll vendi


Bie Flamurtari, Korabi ngjitet në vend të dytë

Episodi i rrallë/ Te Skënderbeu në rastin e golit të ...
Më shumë…

Rikthehet Kategoria e Parë, luhet e gjithë java e 13-të

Sfida të ekuilibruara, te matjanët do të debutojë në stol ...
Më shumë…

Megi Doçi, “Topi i Artë” 2022 për femra

“Topi i Artë” 2022 për femra është fituar nga futbollistja ...
Më shumë…

Femra/ Çmimi “Pllakatë” i FSHF-së shkon për Vllazninë

Vllaznia e vajzave ka thyer çdo rekord në Shqipëri, por ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Ramos lihet i ‘lirë’, projektohen pasardhësit

Real Madrid po përgatitet të ecë përpara pa kapitenin e ...
Më shumë…

Vajadolid, portieri fton ‘Fenomenin’ për…penallti

Zhordi Masip portieri 31 vjeçar i Vajadolid në La Liga, ...
Më shumë…

Ronaldo di të ‘stërvitet’

Kristiano Ronaldo ka vendosur të kalojë Krishtlindjet me familjen e ...
Më shumë…

Reali humb Rodrigon, kthimi në mars

Futbollisti i Real Madrid, braziliani Rodrigo Goes, do të humbë ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Tragjedi në Bolivi, humb jetën në fushë!…

● Gjyqtari Víktor Hugo Hurtado, 32 vjeç, vdiq nga një ...
Më shumë…

Goga Basket, kampionia e re e Shqipërisë…

● Goga Basket-Teuta 81-60. U desh takimi i pestë për ...
Më shumë…

Gallatasaraji, “pashai” i ri i Turqisë

● Ndeshja përcaktuese për titullin në Turqi, fitohet nga ekipi ...
Më shumë…

Holanda U17, “mbretëreshë” në Dublin…

● U17: Holandë-Itali 4-2 (Hansen 20',Banis 37', Matsen 45', Unuvar 70 / Colombo 56', 90') ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!