Finale e Champions League, formacionet

Pas pak në “Atatürk Olympic” të Stambollit (21:00) finalja e madhe e UEFA Champions League ndërmjet Mançester Sitit dhe Interit....
Read More
Finale e Champions League, formacionet

Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot një ndeshje kontrolli brenda grupit në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e kualifikueseve të Euro...
Read More
Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Merkatoja/ Klube me lëvizje minimale, trajnerë ende në pritje

Ildi Gruda, Darko Dodev (Vllaznia), Rustem Hoxha (Dinamo), Ronald Sobovale (Laçi), Gentian Selmani, Kaina Nunjes, Erhun Obanor (Tirana), Albiers Keko...
Read More
Merkatoja/ Klube me lëvizje minimale, trajnerë ende në pritje

Brdariç mbyll aventurën indiane

Që nga qershori 2022 ish trajneri Vllaznisë Tomas Brdariç drejtoi skuadrën e Çenaijin FC në Indi. Dy javë më parë...
Read More
Brdariç mbyll aventurën indiane

‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet intensive për dy takimet e radhës ndaj Moldavisë dhe Ishujve Faroe të vlefshme për kualifikueset...
Read More
‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me konfirmimin e dyshes drejtor sportiv-trajner i parë, respektivisht Alfred Ferko...
Read More
Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Gjithçka është gati në Stamboll për finalen e Champions League mes Mançester Sitit dhe Interit. Finalja e madhe e UEFA...
Read More
Finalja e Champions/ Inzagi e Guardiola mbajnë lart moralin

Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Real Madridi gjendet në një situatë komplekse pas largimit të Karim Benzema-s, i ndarë për të mos pritur përfundimin e...
Read More
Ançeloti kërkon Kejn, Perez pret njërin mes Mbape- Haland

Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Një artikull i 'The Athletic' lidh ofertën për blerjen e klubit të Mançester Junajtid nga Sheikh Jassim (emri i plotë,...
Read More
Mançester Junajtid në shitje, Al Kelaifi këshillon palët

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit stërvitjet në një nga fushat e ‘Shtëpisë së Futbollit’, ku...
Read More
Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Futboll vendi


Euro 2024 / Kombëtarja ndeshje kontrolli në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar sot një ndeshje kontrolli brenda grupit ...
Më shumë…

‘Euro 2024’/ Laçi dhe Muçi: Detyrim fitoren ndaj Moldavisë

Kombëtarja shqiptare vijon me përgatitjet intensive për dy takimet e ...
Më shumë…

Flamurtari mes konfirmimëve, Shkurtaj në…skenë

Te Flamurtari i Vlorës ka intensitet të lartë pune. Me ...
Më shumë…

Kombëtarja/ Vijnë Hysaj e Seferi, seanca e sotme…

Kombëtarja shqiptare ka vijuar në ditën e pestë të grumbullimit ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Mislav Orsiç fundos Totehnemin

Dinamo e Zagrebit realizon surprizën më të madhe që nga ...
Më shumë…

Anglia publikon listën ndaj Shqipërisë

Garet Sauthgejt trajneri i Anglisë, nuk vonon dhe sot ka ...
Më shumë…

Klasikja e Spanjës në 10 prill

Federata Spanjolle e Futbollit ka përcaktuar datën e duelit më ...
Më shumë…

De Rosi, pjesë e stafit ‘axur’, Bastoni…

Daniele De Rosi zyrtarisht trajner: Ish- mesfushori i kombëtarës italiane behet ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Moto GP: Spanjoli Markez në “pole”…

Në garat e sotme për “pole-position”, të vlefshme për Çmimin ...
Më shumë…

Xhejms huazohet në Izrael…

Ish-futbollisti Bylis, Laçit dhe Skënderbeut, Xhejms Adeniji, i shndërruar si ...
Më shumë…

Mourinjo, faleminderit Kinë!

'Telegraf" dje tregoi një foto të Hoze Mourinjos në shoqërinë ...
Më shumë…

Xhetani nga USA: Luaj ende futboll…

● Ish-futbollisti i Laçit dhe Kukësit, uron skuadrat shqiptare pjesë ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!