FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Hapësira e merkatos në Turqi teksa ishte planifikuar të mbyllej sonte në 23:59 do të zgjatet edhe me 10 ditë....
Read More
FIFA zgjat me 10 ditë afatin e merkatos turke

Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka bërë që shumë klube të rishohin me qetësi objektivin sezonal....
Read More
Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Shpjegimi në kohë reale i vendimeve të marra nga VAR për publikun nga gjyqtarët, i cili po përdoret mbi baza...
Read More
FIFA/ VAR do japë shpjegime në Botërorin e femrave

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', Jonuzi 45') Teuta - Bylis 1-0 (Goxha 77') Nga Sara...
Read More
Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia   thyen Kukësin

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin maj seleksionime me futbollistët shqiptarë të talentuar, të cilët jetojnë...
Read More
Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', Greca 63'/ Asani 5', Kapllani 34') Mes spektaklit dhe golave,...
Read More
Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Tri takime, java e 20-të plot mistere

Abissnet Superiore rikthehet sot për të mbyllur javën e 20-të të saj. Pas Egnatia-Tirana 1-2 dhe Partizani- Laçi 1-2 luajtur...
Read More
Tri takime, java e 20-të plot mistere

Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Federata Shqiptare e Futbollit po bën përgatitjet e fundit për lançimin e kursit të skautizmit, që do të organizohet për...
Read More
Skautizëm/ Zyrtarët e FSHF në Koverçano për shkëmbim eksperience

Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Abissnet Superiore, Java e 20-të: Partizani- Laçi 1-2 (Da Silva 28' / Turkaj 45’+3′, Shkurtaj 66') Partizani i 2023-it ngel...
Read More
Partizani e bën baltë, Laçi shkëlqen dhe kap…europën

Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Fiton Tirana (mundi 1-2 Egnatian) dhe e dërgon në +6 diferencën e pikëve me vendin e dytë, Partizanin. Të kuqtë...
Read More
Sot/ Partizani për kthesën, Laçi për vazhdimësinë

Futboll vendi


Vjen klasikja, Tirana- Vllaznia pritet e ndezur

Pas javës së 20-të, vendosja e skuadrave në tabelë ka ...
Më shumë…

Teuta parakalon Bylisin, Vllaznia thyen Kukësin

Abissnet Superiore, Java 20: Vllaznia - Kukësi 2-0 (Marku 19', ...
Më shumë…

Seleksionime në SHBA, FSHF planifikon në maj…

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur të organizojë në muajin ...
Më shumë…

Kastrioti-Erzeni barazimi spektakolar

Abissnet Superiore, Java 20: Kastrioti - Erzeni 2-2 (Stojanoviç 58', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Derbi në Andaluzi, Real Betis- Sevilja…

La Liga Santander, luan sot disa nga takimet e javës ...
Më shumë…

Nis Bundesliga, java e 14-të me…

Krahas Premier League dhe La Liga, sot në fushë edhe ...
Më shumë…

Kampionët janë…anglezët

Do të jenë 4 duele sot në Premier League e ...
Më shumë…

Mançester në krye, Ferguson në tribunë

Mançester Junajtid si në kohë të arta të Aleks Ferguson, ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Blater në skenë, hedh në gjyq Infantinon…

Ish-presidenti i FIFA-s zviceriani Sep Blater, bëhet gati të hedhë ...
Më shumë…

Ksavi nis nga puna, trajner në Katar

Al Sad mbërthen sërish Ksavin. Mesfushori që mbylli me klubin ...
Më shumë…

17 vjeç, Pedro mahnit botën e futbollit…

Xhoao Pedro, talenti 17-vjeçar që po marros skuadrat më të ...
Më shumë…

Hamilton “pushton” edhe Montekarlon…

Ashtu siç pritej, piloti britanik Ljuis Hamilton i Mercedesit ka ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!