Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Vemendja sportive e gjitha sot shkon në 'Helsingin Olympiastadion' (Helsinki) Finlandë. Real Madrid- Eintraht Frankfurt duelojnë sot në finalen e...
Lexo
Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Ish-sulmuesi i Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit në Superiore Realdo Fili do të vijojë karrierën futbollistike te Çernomorets Odesa...
Lexo
Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Markez: Do jem në Austri për të folur me HRC

Honda në vështirësi në MotoGP, por Mark Markez nuk e braktisi kurrë për të menduar vetëm për rehabilitimin pas një...
Lexo
Markez: Do jem në Austri për   të folur me HRC

UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte...
Lexo
UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Europa League: Shkupi -Shamrok 1-2 (2-5) Shkupi ka mbyllur sot aventurën në Europa Leauge pasi u eliminua në turin e...
Lexo
Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Egnatia zyrtarizon Malotën

Egnatia "godet" sërish në merkato. Prezantohet Renato Malota Pas përfundimit të kontratës me skuadrën e Laçit, Renato Malota nuk mbetet...
Lexo
Egnatia zyrtarizon Malotën

Verner rikthehet te Red Bull…

Timo Verner pas aventurën te Çelsi, rikthehet në Bundesligë. Timo Verner konfirmoi këtë pasdite largimin nga skuadra e Çelsit teksa...
Lexo
Verner rikthehet te Red Bull…

“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Me ikjen e Dritan Mehmetit nuk zgjidhen problemet e Partizanit. Përkundrazi. Nuk e di pse ajo që ndodh te klubi...
Lexo
“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Nga Partizani te Tirana, Sherif Kallaku konfirmohet zyrtarisht si afrimi më i ri i merkatos së bardhebluve. Ishte vetë klubi...
Lexo
Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Tifozët e Kremonezes sipas 'Sportmediaset' u sulmuan me shqelma e grushta pas kthimit nga ndeshja për Kupën e Italisë. Ndeshja...
Lexo
Dhunë pas ndeshjes, tifozë të Kremonezes në spital

Futboll vendi


Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të ...
Më shumë…

Kuqezi/ Behari flet për testin e U18 me Italinë U18

Kombëtarja U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të ...
Më shumë…

U19 Kuqezi/ Cungu: Testi me Italinë i rëndësishëm para Europianit

Kombëtarja U-19 është në ditën e tretë të përgatitjeve në ...
Më shumë…

Refuzoi Belgjikën për Shqipërinë, Shkurti ëndërron si kuqezi

Ai ka lindur në Belgjikë dhe ka hedhur hapat e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Martini: E njohim Granadën, luajmë shanset tona

Edi Martini nuk është nga ata që fshihet apo i ...
Më shumë…

Kumbulla bashkohet me Romën nis me analizat…

Raportime pa fund për mbrojtësin kuqezi Marash Kumbulla. Këto çaste ...
Më shumë…

Roma zyrtarizon Kumbullën

Roma fitoi titullin e parë kampion i Seria A në ...
Më shumë…

Cungu njofton konferencën, Ber Sheva i druhet Nuabuezes

Në vigjilje të takimit të nesërm në turin e dytë ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Marinda Preka, “Qytetare Nderi” e Beratit…

Marinda Preka, ish-rekordmenia në atletikë për garat e mesme dhe ...
Më shumë…

Mourinjo: Shihemi në verë…

Hoze Mourinjo sërish në skenë. Këtë radhë “special 1”, ka ...
Më shumë…

Kasijas: Jam i Portos deri në fund…

Kampion absolut i kuadrait, Iker Kasijas menjëherë pasi ka shkuar ...
Më shumë…

Mezani, radha e trajnimit në Kosovë

Vlonjati Gentian Mezani, përfundon të trajnojë te Gjilani. Ish-trajneri i ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!