Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Me paraqitjen e tij kundër Spanjës, Manuel Nojer ngjitet në kuotën e 18 prezencave në Kupën e Botës, duke iu...
Read More
Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Botërori 2022, Grupi E: Spanjë - Gjermani 1-1 Supersfida e mbrëmjes e vlefshme për Grupin E mes Spanjës dhe Gjermanisë...
Read More
Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Botërori 2022 Grupi F: Belgjikë - Marok 0-2 Kroaci - Kanada 4-1 Janë mbyllur dy sfidat e Grupit F të...
Read More
Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Botërori 2022, Grupi E: Japoni - Kosta Rikë 0-1 Japonia dhe Kosta Rika u përballën ditën e sotme mes tyre...
Read More
Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Dita e tetë e ndeshjeve në grupe e botërorit 'Katar 2022' vjen me katër duele të ndezura. Luhet në grupet...
Read More
Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka dhe përfaqësues të FSHF-së kishin zgjedhur për të festuar me...
Read More
Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

FIFA heton shovinizmin serb me flamurin…

Para ndeshjes Brazil- Serbi luajtur të premten, në dhomat e xhveshjes së skuadrës së Stojkoviç u pa një flamur serb...
Read More
FIFA heton shovinizmin serb me flamurin…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', futbolli elitar në Shqipëri do të rikthehet në datën 7...
Read More
Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Suksesi/ Mesi, britma e madhe e mbrëmjes

Botërori 2022, Grupi C: Argjentinë - Meksikë 2-0 Mbrëmje madhështore futbolli në 'Lusail' (Katar) në Argjentinë-Meksikë. Falë golave të Mesit...
Read More
Suksesi/ Mesi, britma e madhe e mbrëmjes

Mbape dërgon Francën në raundin tjetër, Polonia ngjallet me sauditët

Franca është skuadra e parë që kalon në raundin për 1/8 e Kupës e Botës 2022 që po zhvillohet në...
Read More
Mbape dërgon Francën në raundin tjetër, Polonia ngjallet me sauditët

Futboll vendi


Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka ...
Më shumë…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', ...
Më shumë…

Laçi në fushë, sot testi me Burrelin

Rikthimi i Gentian Mezanit në krye të Laçit është vlerësuar ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Liverpuli i gjithi ‘Reds’, tri gola ‘dhelprave’

Liverpul kap kreun e Premier League ndërsa sot pas fitores ...
Më shumë…

ZlatanMilan, ‘minon’ Gatuzon në San Paolo

Java e 8, Seria A: Napoli- Milan 1-3 Sulmuesi Zlatan ...
Më shumë…

Javë e surprizave, Seria A mbyll me supersfiden e Napolit

Fiorentina vjen e ngec sërish. Sot e mundi Benevento në ...
Më shumë…

Gatuzo kundër të shkuares: ‘Napoli më paguan…’

Rino Gatuzo dhe Milan, sot kundërshtarë. 'Luftëtari' dhe fituesi i ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Tirana e koshit, kampione e Shqipërisë!…

Skuadra e basketbollit të femrave të Tiranës SH.K.B.T.F. (Shoqata e ...
Më shumë…

“Pijanecët” Mamajev dhe Kokorin, në burg…

Futbollistët Pavel Mamajev dhe Aleksander Kokorin, pjesë edhe e kombëtares ...
Më shumë…

Kupa në të kthimit, Kukësi dhe Tirana favoritë…

Në orën 17 00, Skënderbeu-Kukësi (1-2) dhe Tirana Luftëtari (0-0), ...
Më shumë…

Teuta fiton finalen e parë të koshit…

● Goga Basket-Teuta 84-88, pas kohës shtesë. Loja e rregullt ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!