Rekordi/ McLaughlin i ngjan ‘erës’

Sydney McLaughlin (SHBA), arrin 51"41 në kampionatin amerikan në Eugene: kaloi 51"46 që kishte kapur në Tokio Atletja 22-vjeçare amerikane...
Lexo
Rekordi/ McLaughlin i ngjan ‘erës’

Salah te Reali? E pamundur

Real Madrid nuk do të nënshkruajë me Mohamed Salah, ose të paktën në afat të shkurtër. 'Nada de nada' Zërat zyrtarë nga...
Lexo
Salah te Reali? E pamundur

Kandreva pranon ofertën e Monzës

Antonio Kandreva është një objektiv shumë i fortë i Silvio Berluskonit preidentit të Monzas. Ky fakt ka bërë që mesfushori...
Lexo
Kandreva pranon ofertën e Monzës

Laçi fiton testin me Gjilanin

Testi i luajtur sot ne Pogradec mes Laçit dhe Gjilanit u mbyll 2-1 për kurbinasit. Gjilanasit kaluan përpara me Zekën...
Lexo
Laçi fiton testin me Gjilanin

Banjaja triumfi në Assen

Një javë më parë u rrëzua Banjaja ndërsa triumfoi Kuartararo, sot ngjet e kundërta Françesco Banjaia fiton Çmimin e Madh...
Lexo
Banjaja triumfi në Assen

Zgjedhjet e IWF në Tiranë/ Mohammed Hasan Jalood Alshammari, President

Në 25-26 qershor 2022, në Shqipëri, te Pallati i Kongreseve në Tiranë, u zhvillua Kongresi Zgjedhor i Federatës Botërore të...
Lexo
Zgjedhjet e IWF në Tiranë/ Mohammed Hasan Jalood Alshammari, President

Testet/ Duro: Sot me Gjilanin, të martën me Llapin në Strugë

Kurbinasit punojnë me seriozitet në fushë dhe në merkato. Pista ballkanase e ndonjë afrimi shoqërohet me atë afrikane teksa drejtori...
Lexo
Testet/ Duro: Sot me Gjilanin, të martën me Llapin në Strugë

Pushon në Majorka, Ronaldo drejt Çelsit

Pas vetëm një sezoni të trazuar te Mançester Junatid, Kristiano Ronaldo mund të ndryshojë sërish ambient. Pas jo Bajernit dhe...
Lexo
Pushon në Majorka, Ronaldo drejt Çelsit

Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Departamenti i Ekipeve Kombëtare në FSHF zhvilloi sot një mbledhje me të gjithë trajnerët e ekipeve Kombëtare të moshave për...
Lexo
Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Një muaj nga finalja e Tiranës, Kumbulla: “Ishim kështu…”

Si sot një muaj (25 maj 2022) në 'Air Albania Stadium', u luajt finalja e Conference League ndërmjet Romës dhe...
Lexo
Një muaj nga finalja e Tiranës, Kumbulla: “Ishim kështu…”

Futboll vendi


Analiza / FSHF mbledh trajnerët kuqezi të moshave

Departamenti i Ekipeve Kombëtare në FSHF zhvilloi sot një mbledhje ...
Më shumë…

Dede te Dinamo, Alcani në Pukë

Dinamo ka zgjedhur Nevil Deden për projektin e kthimit nga ...
Më shumë…

Lëviz Flamurtari, dy goditje në një ditë

Flamurtari duket se e ka seriozisht. I kthyer nga niveli ...
Më shumë…

Zyrtare, Memelli rimerr Skënderbeun

Migen Memelli do të jetë trajneri i ri i Skënderbeu ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Një javë larg, 7 skuadra shqiptare në Europë…

Shtatori i ngjeshur me evente futbollistike të ekipëve Kombëtare dhe ...
Më shumë…

UEFA kthen Atalantën në shtëpi…

Atalanta largohet nga 'San Siro' pas një viti. Ecuria mbresëlënëse ...
Më shumë…

Ronaldo dy dola Suedisë, Franca përsërit finalen e ‘Rusi 2018’ me kroatët

101 gola me Portugalinë, Cr7, rekordi i radhës. Kristiano Ronaldo ...
Më shumë…

Liga A, katër sfida të forta

'Nationalizimi' i europës vijon edhe sot. Janë shumë përfaqësuese në ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Ferrari, i pari në Bahrein…

Në provat e para të lira, dy pilotët e Ferrarit ...
Më shumë…

E. Hazard: Championsi i Juves…

Fantazisti Belg voton Ronaldon, është kompeticioni i tij. Ylli belg ...
Më shumë…

Kanavaro, dy humbje që në start…

Ish-“Topi i Artë” dhe kampioni i botës më 2006, italiani ...
Më shumë…

Salihi nuk pret…vjen lamtumira

● Salihi, këpucët në "gozhdë" Sulmuesi shkodran i Neustadt në ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!