Skandali/ Futbollistët e Argjentinës kore raciste ndaj Mbape, FIFA nis hetimet

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka njoftuar se ka nisur një hetim për thirrjet ofenduese të futbollistëve argjentinas të regjistruara...
Read More
Skandali/ Futbollistët e Argjentinës kore raciste ndaj Mbape, FIFA nis hetimet

Champions/ Deçiç zyrtarizon eleminimin, TNS avancon përpara

Deçiç i Tuzit, nuk arrin të lërë gjurmë në përballjen e dyfishtë me Nju Saints. Pasi humbi duelin e parë 3-0...
Read More
Champions/ Deçiç zyrtarizon eleminimin, TNS avancon përpara

Ministri francez: Klimë tensioni, ‘Lojërat Olimpike’ nuk janë objekt i terrorizmit

Lojërat Olimpike 'Paris 2024' nisin më 26 korrik dhe do të mbyllën më 11 gusht 2024. Më 1924 akti i...
Read More
Ministri francez: Klimë tensioni, ‘Lojërat Olimpike’ nuk janë objekt i terrorizmit

‘Luaj kudo’, Mbape deri në 2029 te Reali

Prezantimi përrallor sot i Kilian Mbape te Real Madrid në prani të 85 mijë shikuesish ka zbardhur edhe kontratën dhe...
Read More
‘Luaj kudo’, Mbape deri në 2029 te Reali

Bie Ballkani, penalltitë e largojnë nga Champions

Vitin e kaluar kaluan Dinamo Zagreb, sot eliminohen nga amatorët e Andorrës. E pabesueshme! Ballkani është eliminuar nga kualifikueset e...
Read More
Bie Ballkani, penalltitë e largojnë nga Champions

A.F Elbasani, ambicie për të afruar talente të futbollit europian

Nga Fatmir Popja AF Elbasani i ngjitur këtë edicion në Superiore është një nga ekipet më të reja dhe më...
Read More
A.F Elbasani, ambicie për të afruar talente të futbollit europian

UEFA Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Gjeorgji

Shqipëria do të nisë rrugëtimin në UEFA Nations League në muajin shtator të këtij viti, aty ku kuqezinjtë ndodhet në...
Read More
UEFA Nations League/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen Shqipëri – Gjeorgji

Spanja dominon formacionin e UEFA-s

Pas përfundimit të Euro 2024 me verdiktin Spanja fituese e kompetocionit, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë Spanja ka...
Read More
Spanja dominon formacionin e UEFA-s

Prezantim përrallor i Mbapesë në ‘Bernabeu’

Sikundër ishte paralajmëruar, klubi i Real Madrid po prezanton sot në një atomsferë mbytëse në "Santiago Bernabeu" sulmuesin Kilian Mbape...
Read More
Prezantim përrallor i Mbapesë në ‘Bernabeu’

Dështoi në dy finale, Sauthgejt largohet nga Anglia

Ndoshta nuk e meritonte për nga rezultatet. Garet Sauthgjet e udhëhoqi Anglinë në dy finale radhazi të Euro 2020 (luajtur...
Read More
Dështoi në dy finale, Sauthgejt largohet nga Anglia

Futboll vendi


A.F Elbasani, ambicie për të afruar talente të futbollit europian

Nga Fatmir Popja AF Elbasani i ngjitur këtë edicion në ...
Më shumë…

“Kategoria Superiore 2024/2025”, zbardhet kalendari i plotë i ndeshjeve

Këtë të hënë në ambientet e “Shtëpisë së Futbollit” është ...
Më shumë…

Kategoria e Parë/ Zbardhet kalendari i edicionit futbollistik 2024-2025

Ditën e sotme në ambientet e sallës së konferencave në ...
Më shumë…

Goglat e edicionit 2024/25, Superioria dhe Kategoria e Parë, mësojnë axhendën sezonale

Nisi rrotullimi i 'goglave' për edicionin futbollistik 2024/2025. Dinamo do ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Bejl te Totenhem, Uells e do për…Botërorin

Uellsiani i Real Madrid Garet Bejl, pritet të largohet përfundimisht ...
Më shumë…

Milan turbullon kreun, derbin e vendos Zhiru

Milani fiton derbin kundër Interit me përmbysje 1-2 dhe rihap ...
Më shumë…

Nis Inter- Milan, formacionet

Nis këto çaste derbi i Madoninës numër 230 mes Interit ...
Më shumë…

Në vigjilje/ Inter- Milan në takimin 230 zyrtar…

Nesër (shtunë) në orën 18:00 derbi i 'Madoninës' në 'San ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Koronavirusi ndal edhe F1?

Vihet në diskutim gara e parë sezonale e Formula 1 ...
Më shumë…

Lojtari i Seviljes firmos me ‘Wuhan’

Një herë e një ditë të gjithë dëshironin të largoheshin ...
Më shumë…

Shkëndija në krizë, vjen humbja e dytë

Shpresat e Shkëndijës së Tetovës për të rivalizuar kreun e ...
Më shumë…

Juve lehtë ndaj Interit, Real i ‘hutuar’, Siti dorzon ‘titullin’

Juventus bën 'jehonë' në fushën e tij edhe kur i ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!