Kalojnë Brazili dhe Portugalia, Zvicëra duhet të presë

U luajtën sot ndeshjet e fundit të xhiros së dytë në grupe. Pas Kamerun- Serbi 3-3 për Grupin G u...
Read More
Kalojnë Brazili dhe Portugalia, Zvicëra duhet të presë

Dovedan merr timonin e Apolonisë

Ish-trajneri i Bylisit Veljko Dovedan merr timonin e Apolonisë së Fierit. Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi Apolonia...
Read More
Dovedan merr timonin e Apolonisë

‘Katar 2022’/ Brazil- Zvicër dhe Portugali Uruguai sot…

Katër takime sot për grupet G dhe H. E nisi dueli Kamerun- Serbi i cili pa afrikanët poshtë dy golave...
Read More
‘Katar 2022’/ Brazil- Zvicër dhe Portugali Uruguai sot…

Kameruni ndal Serbinë

'Katar 2022'/ Grupi G: Kamerun-Serbi 3-3 Ngjet gjithëçka në ndeshjen e parë të ditës së sotme në 'Katar 2022'. Gola,...
Read More
Kameruni ndal Serbinë

Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Me paraqitjen e tij kundër Spanjës, Manuel Nojer ngjitet në kuotën e 18 prezencave në Kupën e Botës, duke iu...
Read More
Nojer rekordmeni, Muslera dhe Loris e kërcënojnë

Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Botërori 2022, Grupi E: Spanjë - Gjermani 1-1 Supersfida e mbrëmjes e vlefshme për Grupin E mes Spanjës dhe Gjermanisë...
Read More
Spanjë-Gjermani, klasikja e denjë mbyll në paqe

Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Botërori 2022 Grupi F: Belgjikë - Marok 0-2 Kroaci - Kanada 4-1 Janë mbyllur dy sfidat e Grupit F të...
Read More
Mbrëmja e Kroacisë, Maroku zbret nga froni…Belgjikën

Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Botërori 2022, Grupi E: Japoni - Kosta Rikë 0-1 Japonia dhe Kosta Rika u përballën ditën e sotme mes tyre...
Read More
Kosta Rika hap llogaritë e Grupit E

Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Dita e tetë e ndeshjeve në grupe e botërorit 'Katar 2022' vjen me katër duele të ndezura. Luhet në grupet...
Read More
Gjermania dueli me Spanjën, Kroacia sfida me Kanadanë

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka dhe përfaqësues të FSHF-së kishin zgjedhur për të festuar me...
Read More
Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Futboll vendi


Dovedan merr timonin e Apolonisë

Ish-trajneri i Bylisit Veljko Dovedan merr timonin e Apolonisë së ...
Më shumë…

Presidenti Duka uron Ditën e Flamurit nga Vlora…

Me rastin e Ditës së Flamurit këtë herë Presidenti Duka ...
Më shumë…

Superkupa/ Dalin biletat e Tirana- Vllaznia

Me Abissnet Superiore të ndaluar prë shkak të 'Katar 2022', ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Laporta nis fushatën me provokime nga… ‘Bernabeu’

Marketing klasik i kandidatit për president të Barcelonës, Laporta. 24 ...
Më shumë…

Reali refuzon të presë në ‘Bernabeu’ Atalantën

Italianët e shortuar me Real Madrid, për Ligën e Kampionëve, ...
Më shumë…

Guradiola: Arsenali të besojë te Arteta…

'Nuk ka një trajner më të mirë se ai për ...
Më shumë…

Hidhet shorti, Barcelona-PSG…

Në 15 dhe 16 shkurt 2021, përballjet me eleminim të ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Fetel i pari, Hamilton fiton në “tavolinë”

Pas 70 xhirosh, vijën e finishit e preu i pari ...
Më shumë…

Nadal, mbreti i tenisit

Spanjolli për të dytin vit radhazi mund Tim. “Roland Garros” ...
Më shumë…

FIFA e përjashton përjetë nga futbolli…

● Ish-presidentin dhe ish-anëtar i Komitetit të Ekzekutiv të FIFA-s, ...
Më shumë…

Naingolan: “Qëndroj te Interi”, Porto peshkon në Argjentinë…

Naingolan futbollisti i Interit i ka idetë e qarta. Përtej ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!