Botërori afron me një ditë…

Botërori i Katarit sipas FIFA-s nis më 21 nëntor dhe mbyllet më 18 dhjetor 2022, por duhet të hapë Katar-Ekuador Një media sportive në...
Lexo
Botërori afron me një ditë…

Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Vemendja sportive e gjitha sot shkon në 'Helsingin Olympiastadion' (Helsinki) Finlandë. Real Madrid- Eintraht Frankfurt duelojnë sot në finalen e...
Lexo
Superkupa/ Ançeloti kërkon rekordin

Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Ish-sulmuesi i Apolonisë, Partizanit, Kamzës, Skënderbeut dhe Luftëtarit në Superiore Realdo Fili do të vijojë karrierën futbollistike te Çernomorets Odesa...
Lexo
Fili në Ukrainë, Laçi e dërgon te Odesa

Markez: Do jem në Austri për të folur me HRC

Honda në vështirësi në MotoGP, por Mark Markez nuk e braktisi kurrë për të menduar vetëm për rehabilitimin pas një...
Lexo
Markez: Do jem në Austri për   të folur me HRC

UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Surprizat nuk kanë fund në të kthimit për Champions. Përmbysja e Gllasgu Rejnxhers ndaj belgëve të US. Xhilosë 3-0, ishte...
Lexo
UEFA/ Përcaktohen skuadrat që kalojnë në grupe dhe play off

Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Europa League: Shkupi -Shamrok 1-2 (2-5) Shkupi ka mbyllur sot aventurën në Europa Leauge pasi u eliminua në turin e...
Lexo
Shkupi eleminohet nga Champions, play off me… “Ballkanin”

Egnatia zyrtarizon Malotën

Egnatia "godet" sërish në merkato. Prezantohet Renato Malota Pas përfundimit të kontratës me skuadrën e Laçit, Renato Malota nuk mbetet...
Lexo
Egnatia zyrtarizon Malotën

Verner rikthehet te Red Bull…

Timo Verner pas aventurën te Çelsi, rikthehet në Bundesligë. Timo Verner konfirmoi këtë pasdite largimin nga skuadra e Çelsit teksa...
Lexo
Verner rikthehet te Red Bull…

“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Me ikjen e Dritan Mehmetit nuk zgjidhen problemet e Partizanit. Përkundrazi. Nuk e di pse ajo që ndodh te klubi...
Lexo
“Partizan po të ha tënja, se të keqen e ke brenda…”

Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Nga Partizani te Tirana, Sherif Kallaku konfirmohet zyrtarisht si afrimi më i ri i merkatos së bardhebluve. Ishte vetë klubi...
Lexo
Sherif Kallaku zyrtarisht bardheblu

Futboll vendi


Jareci: Ja seminaret që po organizojmë me arbitrat

Sektori i Arbitrimit në FSHF është në fazën intensive të ...
Më shumë…

Kuqezi/ Behari flet për testin e U18 me Italinë U18

Kombëtarja U-18 po stërvitet prej disa ditësh në Koverçano të ...
Më shumë…

U19 Kuqezi/ Cungu: Testi me Italinë i rëndësishëm para Europianit

Kombëtarja U-19 është në ditën e tretë të përgatitjeve në ...
Më shumë…

Refuzoi Belgjikën për Shqipërinë, Shkurti ëndërron si kuqezi

Ai ka lindur në Belgjikë dhe ka hedhur hapat e ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Bajerni fiton Superkupën e Gjermanisë

Gjigandët bavarezë zaptojnë Europën, 5 trofe sezonalë. Skuadra bavareze përballë ...
Më shumë…

Inter mësohet me 7+, Atalanta i nxjerr “sytë” Lacios

Seria A java e dytë: Benevento- Inter 2-5, Udinneze- Specia ...
Më shumë…

Trajneri i Gjermanisë në drejtim të Shalkes

Tri ditë më parë, David Vagner së bashku me ndihmësit ...
Më shumë…

Hazard dëmtohet sërish

Real Madrid edhe pse ende nuk e pranon publikisht, ka ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Aleksander Tasiç, “pukjani” mbërrin në Suedi

E mbani mend Tërbunin në Kategorinë Superiore? Po atë fitore ...
Më shumë…

David Luiz gjen “binjakun” Aleks Kral

Kjo foto e bukur, e botuar në Twiter nga futbollisti ...
Më shumë…

I kishin vjedhur identitetin…

Gjyqtari francez Klement Turpin ka nisur të flasë me vete ...
Më shumë…

Champions, Ajaks fiton kohë në kampionat

Janë shndërruar në klubin me më shumë vëmendje në arenën ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!