Ndalet Xhirona, Bolonja kalon Torinon, Manaj dy gola me Sivaspor

U luajtën disa takime në elitën e futbollit europian. Kështu në Premier League,Fulhem mundi 3-2 Uolves ndërsa në Serie A...
Read More
Ndalet Xhirona, Bolonja kalon Torinon, Manaj dy gola me Sivaspor

Tri ndeshje të balancuara, Laçi, Teuta dhe Vllaznia duan kthesën

U luajtën të hënën dy ndeshje për javën e 14-të Abissnet Superiore. Tirana ra "keq" në Rrogozhinë ndërsa u mund...
Read More
Tri ndeshje të balancuara, Laçi, Teuta dhe Vllaznia duan kthesën

Flamurtari rikthen Resulin në pankinë

Dritan Resuli rikthehet në timonin e Flamurtarit. Pas largimit të Çelës, klubi ka operuar me shpejtësi duke emëruar teknikun vlonjat...
Read More
Flamurtari rikthen Resulin në pankinë

Tirana bie me Erzenin, derbi pa fitues

Abissnet Superiore, Java 14: Partizani - Dinamo 0-0 Erzeni -Tirana 1-0 (Mihana 36') Java e 14-të Abissnet Superiore solli derbin...
Read More
Tirana bie me Erzenin, derbi pa fitues

Nis Erzeni-Tirana, derbi dhe Kukësi që pret korçarët në ‘Arenën e Demave’

Erzeni dhe Tirana takohen në Rrogozhinë (13:30) për të hapur javën e 14-të Abissnet Superiore. Më pas në 17:00, Partizani-...
Read More
Nis Erzeni-Tirana, derbi dhe Kukësi që pret korçarët në ‘Arenën e Demave’

Shqipëria në Europian / Nga Duka te Silvinjo, Zabaleta e Doriva: Si u bë realitet ëndrra kuqezi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, trajneri i ekipit Kombëtar, Silvinjo dhe dy ndihmësit e tij, Pablo Zabaleta...
Read More
Shqipëria në Europian / Nga  Duka te Silvinjo, Zabaleta e Doriva: Si u bë realitet ëndrra kuqezi

Flamurtari largon trajnerin Çela

Situata et Flamurtari por kryesisht humbja e djeshme me Bylis (2-0) i ka detyruar drejtuesit e klubit Flamurtari të zgjidhin...
Read More
Flamurtari largon trajnerin Çela

Juve-Inter ndajnë pikët, Mançesterin e zgjon …Garnaço

Serie A luajti sot klasiken e saj mes Juventus dhe Interit. Ndeshja e zhvilluar në Torino u mbyll pa fitues...
Read More
Juve-Inter ndajnë pikët, Mançesterin e zgjon …Garnaço

Ahmataj flet për sfidën me Erzenin, klubi për derbin

Tirana luan nesër ndaj Erzenit (13:30) për javën e 14-të Abissnet Superiore teksa thotë se pikët e plota janë detyrim....
Read More
Ahmataj flet për sfidën me Erzenin, klubi për derbin

Abilaliaj: Dinamo meriton respekt, Partizani gati për dy derbet

Nesër Partizani do të presë në shtëpi (17:00) Dinamo Sitin për llogari të javës së 14-të. Para saj foli trajneri...
Read More
Abilaliaj: Dinamo meriton respekt, Partizani gati për dy derbet

Futboll vendi


Tri ndeshje të balancuara, Laçi, Teuta dhe Vllaznia duan kthesën

U luajtën të hënën dy ndeshje për javën e 14-të ...
Më shumë…

Flamurtari rikthen Resulin në pankinë

Dritan Resuli rikthehet në timonin e Flamurtarit. Pas largimit të ...
Më shumë…

Tirana bie me Erzenin, derbi pa fitues

Abissnet Superiore, Java 14: Partizani - Dinamo 0-0 Erzeni -Tirana ...
Më shumë…

Nis Erzeni-Tirana, derbi dhe Kukësi që pret korçarët në ‘Arenën e Demave’

Erzeni dhe Tirana takohen në Rrogozhinë (13:30) për të hapur ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Teknikët fitues të ‘Euro 2020’

Ata janë 4-ër. Roberto Mançini, 56 vjeç, trajneri i përfaqësuesës ...
Më shumë…

Fitorja e Anglisë, 9 të arrestuar në Londër

Pas fitores së Anglisë 0-4 në 'Olimpico' të Romës ndaj ...
Më shumë…

Danimarka dhe Anglia potente, kompletojnë gjysmëfinalet

Danimarka në 18:00 kualifikohet në gjysmëfinale të EURO 2020, pasi ...
Më shumë…

Dështoi me Belgjikën, Martinez në ‘gijotinë’

Dy çerekfinale në dy Kampionatet e fundit Europiane dhe gjysmëfinalen ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Kupa e Mbretit në Jedah…

Kupa e Mbretit nuk është diçka e ‘thjeshtë’. Gjigandët spanjollë, ...
Më shumë…

Plas pushka në Brazil, futbolli nuk njeh limite…

Incident i rëndë në Brazil. Gjatë një takimi të kampionatit ...
Më shumë…

Dinamo denoncohet nga Korbu

Nuk janë vetëm disa skuadra Shqiptare që kanë probleme me ...
Më shumë…

Dritat? Ikin edhe në Angli…

Situatë e pazakontë në Angli. Sonte në program një sfidë ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!