Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Miqësore: Pogradeci- Dinamo 1-4 Dinamo e mbushur me elementë të cilësisë së lartë në vazhdën e përgatitjeve për të qenë...
Lexo
Dinamo 4 gola Pogradecit, shënon Ibraimi

Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Gjyqtarë nga Spanja për të vajtjes Laçi- Anderleht Belgjikë në 5 gusht në 'Elbasan Arena'. Takimi sipas UEFA-s, do të...
Lexo
Laçi dhe Teuta njohin arbitrat e vajtjes

Shkëndija largon Gjokën

Fitoi titullin kampion në Maqedoninë e Veriut me Shkëndijën, palët ndahen me mirëkuptim. Shkëndija në ndeshjet europiane në katër ndeshje pësoi po...
Lexo
Shkëndija largon Gjokën

Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Mesfushori nga Fushë-Kruja Jurgen Bardhi nga Partizani i Tiranës transferohet në Turqi Tuzlaspor në Ligën e dytë. 24-vjeçari luajti me...
Lexo
Prezantohet Bardhi, Tuzlaspor streha e re

Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Gjykata detyron UEFA -n për të ndërprerë veprimet e ndërmarra kundër klubeve themeluese të Superligës Europiane, përfshirë dhe procedurat disiplinore...
Lexo
Real, Barcelona dhe Juve fitojnë gjyqin me UEFA-n

Ademi vishet bardhezi

Laçi kryen afrimin e radhës. Në prag të takimit në 5 gusht ndaj Anderlehtit të 'Elbasan Arena' për turin e...
Lexo
Ademi vishet bardhezi

Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te Korabi në Kategori të Parë. I ardhur nga Vora i...
Lexo
Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

Vllaznia merr një sulmues kroat

Largohen Imami e Dilaver, vjen një sulmues i 'panjohur' U eleminua nga turi i dytë kualifikues në Conference League me...
Lexo
Vllaznia merr një sulmues kroat

Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Notarja Nikol Merizaj garoi sot në 'Tokio 2020' por edhe pse vendos rekord kombetar nuk kualifikohet ne finale. Për të...
Lexo
Merizaj rekord kombëtar por jashtë finales në Tokio

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 shtator 2021, teksa ditën e sotme në ambientet e stadiumit...
Lexo
Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Futboll vendi


Shkëlqeu te Sopoti, Mziu i bashkohet Korabit

 Ish-sulmuesi i Sopotit, Vilson Mziu,ka lënë Sopotin për të kontribuar te ...
Më shumë…

Kategoria e Parë, kalendari 2021-22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 ...
Më shumë…

Shorti i edicionit 2021-22

Kategoria Superiore do të nisë më 11 shtator rrugëtimin e ...
Më shumë…

Duka nga Shkodra: Urime skuadrave, dinjitozë në Europë

Presidenti i FSHF Armand Duka ndoqi Vllaznia-AEL Limasol (0-1), ndërsa ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Europa League, vjen shorti ‘gjerman’

Përcaktohet edhe shorti i vijimësisë në Europa league i cili ...
Më shumë…

Hidhet shorti i Champions…

Do të luhet në stadiumet e Lisbonës, në 'Zhoze Alvalade' ...
Më shumë…

Vendimi, Liga e Kampioneve në fushat respektive…

E tha Armand Duka në një intervistë për 'Kiss Kiss' ...
Më shumë…

Franca publikon kalendarin, Ligë 1 në 22 gusht

Ata ju dorëzuan të parët COVID-19. Nga 5 kampionatet elitare ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

Shulku: Mund të tërhiqemi…

Sekretari i Përgjishëm i FSHF-së, apel për bashkëpunim Sekretari i ...
Më shumë…

Smajlaj dhe Gega, “turistë” në Europian…

… Jo për fajin e tyre. Përgjegjësia bie mbi drejtuesit ...
Më shumë…

Federer në histori, mbërrin në tri shifra

Tenisti 37 vjeçar, kap 100 trofe ne karrierë Zviceriani Roxher ...
Më shumë…

Erkand Qerimaj, më i miri…

Spektakël në garat e Kupës së Republikës në peshëngritje. Qerimaj ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!