Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Nesër gara Sprint (19:00), të dielën gara e madhe me start orën 20:00 Në prag të fundjavës së MotoGP në...
Read More
Flasin protagonistët e MotoGP, te Honda ndihen të tërbuar

Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Ndeshjet e fushatës kualifikuese "Euro 2024", luajtur në një javë, i kanë lënë vendin sfidave të ndryshme në kampionatet elitare...
Read More
Rikthehen ligat europiane, Majorka pret baskët e Osasunës

Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së 21-të në Kategori të Parë. Sot në stdiumin "Skënderbeu" skuadra...
Read More
Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Kombëtarja shqiptare e vajzave do të rikthehet në fushë për të luajtur dy ndeshje miqësore kundër Maqedonisë së Veriut dhe...
Read More
Miqësore / Grima fton 23 futbolliste për testet e prillit

Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Trajneri aktual i Holandës Ronald Koeman, me të kaluar si teknik te Barcelona, ka dhënë një intervistë për Relevo, duke...
Read More
Koeman kthehet të flasë për Barçën: Laporta nuk pati besim

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri i Tiranës Orges Shehi ka komentuar shortin e sotëm për...
Read More
Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur sende në terrenin sportiv, në bazë të nenit 65/1 dhe...
Read More
Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Është hedhur paraditen e kësaj të enjte shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë për sezonin 2022-2023 ku kanë...
Read More
Zbardhet shorti, Vllaznia peshkon Egnatian, Tirana-Teuta

Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Nuk është ende zyrtare, por sipas raportimeve nga shtypi gjerman, një dënim i rëndë është në rrugë e sipër për...
Read More
Këln shkel rregulloren, rrezikon merkaton dhe gjobë

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të debutojë si trajner i parë Auron Miloti. Faza e tretë...
Read More
Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Futboll vendi


Skënderbeu pret Apoloninë, Dinamo të hënën

Skënderbeu- Apolonia do ti japë startin ndeshjeve të javës së ...
Më shumë…

Tirana/ Shehi flet për shortin dhe…kampionatin bardheblu

Në një intervistë për “Sport News” në “News 24”, trajneri ...
Më shumë…

Vendimet e Komisionit të Disiplinës dhe Etikës së FSHF…

FK Bylis, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke hedhur ...
Më shumë…

Superiorja në dy ditë, faza e tretë ul qepenët

Tirana luan në Elbasan si pritës, te Vllaznia do të ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Siti pret Spurs, Vijareal-Real “Mbreti” në mes

Guardiola pret tri pikë për...ditëlindje, Ançeloti kërkon zgjimin e 'Merengues' ...
Më shumë…

Inter fiton Superkupën e Italisë, Milan pa fuqi

Milan- Inter 0-3 /Dimarko 10′, Xheko 21′, Lautaro Martinez 78′/ ...
Më shumë…

Anjeli në lamtumirë nga Juve: Emocione, e ardhmja një fletë e bardhë

Bashkë me ish presidentin, gati dhe largimi i Nedved e ...
Më shumë…

Laporta: Gavi i përket Barcelonës, rinovon edhe Balde

Laporta pas suksesit në Superkupë flet për Gavin dhe...rinovime Joan ...
Më shumë…

Histori sportive

Ata që bënë historinë e Partizanit…

● Kjo është lista e të gjithë futbollistëve, të cilët ...
Më shumë…

Pas 72 vitesh, “topin” e kanë sërish të kuqtë

● Histori sportive, marrë nga gazeta “Sporti” e atyre viteve ...
Më shumë…

F1, 25 vite pa Senën, përkujtohet legjenda…

Ishte ora 14:17, kur makina Uilliams FW16 e Airton Senës ...
Më shumë…

“Norma” e Mesit, 40 gola çdo sezon!

● “Pleshti” i Barcelonës, për një dekadë ka shënuar çdo ...
Më shumë…

Të ndryshme

Verstapen fiton garën e fundit, Fetel lamtumirë F1

Në Abu Dabi, kampioni i botës për të dytin vit ...
Më shumë…

Maks ‘Pole Position’, Çmimi i Madh për statistikë

Në pistën "Yas Marina" do të jetë gara e fundit ...
Më shumë…

Çmimi/ Serxhio Ramos, ‘Mbrojtësi më i Mirë i Historisë së Futbollit’

Çmim i madh për mbrojtësin spanjoll në Globe Soccer Awards ...
Më shumë…

‘Globe Soccer Awards’/ Ançeloti dhe Benzema triumfojnë…

Karleto fiton për herë të dytë trofeun (2014, 2022), fitoi ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!