Kroacia kalon Brazilin, ballkanasit në gjysmëfinale

Katar 2022, çerekfinale: Kroaci - Brazil 0-0 (1-1) (4-2)pen Surprizat nuk i ndahen këtij Botërori. Kroacia është gjysmëfinalistja e parë...
Read More
Kroacia kalon Brazilin, ballkanasit në gjysmëfinale

Ronaldos i del emri te Milan

Nuk është një kohë e lehtë për Kristiano Ronaldon, i vënë shpesh kohët e fundit në qendër të kritikave dhe...
Read More
Ronaldos i del emri te Milan

Shqipëria njihet me shortin kualifikues të Europianit 2023/24 të moshës U17

Shorti i hedhur nga UEFA në Nion të Zvicrës ka përcaktuar edhe rivalët e Shqipërisë U-17 në turin kualifikues të...
Read More
Shqipëria njihet me shortin kualifikues të Europianit 2023/24 të moshës U17

Kastrati rizgjidhet president i BAFSH

Shoqata Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar mblodhi dje Asamblenë e Përgjithshme të Zakonshme Zgjedhore, ku morën pjesë të gjithë...
Read More
Kastrati rizgjidhet president i BAFSH

Faza e ‘nxehtë’, Kroaci-Brazil dhe Holandë-Argjentinë

Kupa e Botës, turi çerekfinal i 'Katar 2022' do të rikthehet të zhvillojë sot dy takime me aromë finljeje të...
Read More
Faza e ‘nxehtë’, Kroaci-Brazil dhe Holandë-Argjentinë

Champions femra, Vllaznia bie sërish

Champions League Femra, Grupi A: Vllaznia - PSG 0-4 Vllaznia e femrave ka vijuar ditën e sotme aventurën e saj...
Read More
Champions femra, Vllaznia bie sërish

Champions femra/ Vllaznia-PSG, formacionet

Vllaznia për femra sot në fushë për Grupin A të Ligës së Kampionëve. Pas pak në orën 18:45 skuadra e...
Read More
Champions femra/ Vllaznia-PSG, formacionet

Shuhet Gogunja, Duka: Ishte ikonë e portës…

Ish-portieri i Elbasanit kampion në 1984, Bujar Gogunja, ka ndërruar jetë sot në moshën 65-vjeçare. Për këtë humbje të madhe...
Read More
Shuhet Gogunja, Duka: Ishte ikonë e portës…

Kryeministri Kishida: Japonia befasoi botën e futbollit

Lojtarët e Japonisë janë pritur si heronj pas mbërritjes në atdheun e tyre. Në aeroportin e Naritës, ata u duartrokitën...
Read More
Kryeministri Kishida: Japonia befasoi botën e futbollit

Shorti/ Eliminatoret e Europianit të moshës U19, Shqipëria pret…

Shqipëria U-19 për djem mësoi këtë të enjte emrat e rivalëve që do të ketë përballë në fazën kualifikuese të...
Read More
Shorti/ Eliminatoret e Europianit të moshës U19, Shqipëria pret…

Futboll vendi


Kastrati rizgjidhet president i BAFSH

Shoqata Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar mblodhi dje Asamblenë ...
Më shumë…

Shorti/ Eliminatoret e Europianit të moshës U19, Shqipëria pret…

Shqipëria U-19 për djem mësoi këtë të enjte emrat e ...
Më shumë…

Java e 13/ Vllaznia dhe Tirana spostohet orari

Departamenti i Sektorit të Garave në FSHF ratifikon dhe njëherë ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Ajaksi: Kokat lart, sezoni nuk ka mbaruar…

● Pas eliminimit të dhimbshëm nga Champions, klubi holandez ka ...
Më shumë…

Juventus, Konte gati për të thënë “Po”!…

● Gati një projekt trivjeçar, me synim fitimin e Champions ...
Më shumë…

Ten Hag, drejt pankinës së Barcelonës…

Ishte vetëm çështje orësh. Kanë dalë edhe emrat e parë ...
Më shumë…

“Eksodi” nga Bergamo, Atalanta si në shtëpi

Bergamo gati të boshatiset. Kjo është deviza e skuadres së ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

S’u gjetën postime.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!