Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

Argumentët mund të mos mjaftojnë për t'ja dalë. Gjithësesi, parashikimi për skuadrat përfaqësuese që shkojnë në Euro 2024 vjen me...
Read More
Parashikimet, Shqipëria jashtë ‘Euro 2024’

‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Përsëritet finalja e 'Euro 2020' Itali- Angli. Herri Kejn për të thyer rekordin e Uejn Runit Pritja merr fund dhe...
Read More
‘Euro 2024’ ngre siparin, Italia pret Anglinë në “Maradona”

Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

Nesër “Euro 2024” nis zyrtarisht rrugëtimin e tij të gjatë për të mbyllur me fushatën kualifikuese në nëntor 2023. Për...
Read More
Nesër starton Europiani, në Napoli, Itali- Angli

‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të sfidës së parë kualifikuese kundër Polonisë, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Europian...
Read More
‘Euro 2024’/ Uzuni: Dua të shënoj kundër Polonisë

Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

Tërhiqet një legjendë. Turko-gjermani Ozil, mbyll në moshë 34 vjeçare rrugëtimin në fushë. Me Gjermaninë luajti 92 ndeshje dhe fitoi...
Read More
Ozil deklaron tërheqjen nga futbolli i luajtur

‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, Buneb (P) 68′, Lamburde 85′) Në 'Air Albania Stadium' Kombëtarja Kuqezi U17-të,...
Read More
‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

U shpall futbollisti i ndeshjes te Vidzev Lodz- Leh Poznan, Julian Shehu flet për karrierën në Poloni por jo vetëm....
Read More
Julian Shehu: Në Poloni flasin pak për ndeshjen me Shqipërinë, Tirana del kampion

Shqipëri intensive, Silvinjo e nis me improvizime

Tekniku i Shqipërisë ka pak altrenativa në mbrojtje, Gjasula një obsion në krah të Kumbullës. Shqipëria e shortuar në Grupin...
Read More
Shqipëri intensive, Silvinjo e nis me improvizime

Kupa e Italisë/ Juve-Inter, favoritet përballë

Liga italiane e futbollit ka përcaktuar së fundi ndeshjet e turit gjysmëfinal të Kupës së Italisë. Në vitrinë qëndron dueli...
Read More
Kupa e Italisë/ Juve-Inter, favoritet përballë

Sevilja shkarkon Sampaolin

Horge Sampaoli nuk është më trajner i Seviljes. Trajneri argjentinas, në mandatin e tij të dytë me andaluzianët, nuk ka...
Read More
Sevilja shkarkon Sampaolin

Futboll vendi


‘Elite Round’/Shqipëria U17 humb thellë me Francën…

Francë U17 - Shqipëri U17 4-0 (Meupijo 26′, Isufu 29′, ...
Më shumë…

Kombëtarja zhvillon seancën e dytë, grupi i plotë në stërvitje

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar paraditen e së martës seancën e ...
Më shumë…

Dinamo fiton në Vlorë, tension i madh për një…penallti

Dinamo fiton finalen e javës së 20-të të Kategorisë së ...
Më shumë…

Duka i uron mirëseardhjen Kombëtares Kuqezi

Presidenti FSHF-së, Armand Duka ka ndjekur nga afër sot seancën ...
Më shumë…
Loading...

Bota

“E ardhmja? Nuk e di, por do ta mendoj”…

“Qëllimi im tani është të bëj një “Copa America” të ...
Më shumë…

Kolumbia në 1/8 finale, Argjentina zhgënjen

Me fitoren 1-0 kundër Katarit, përfaqësuesja e Kolumbisë u bë ...
Më shumë…

Marko Xhampaolo, trajneri i ri i Milanit…

Ajo çka përflitej, sot është zyrtarizuar. Marko Xhampaolo në pankinën ...
Më shumë…

Luis Enrike, largohet nga Spanja…

Luis Enrike, trajneri i Spanjës ka deklaruar se ka ndërprerë ...
Më shumë…

Histori sportive

S’u gjetën postime.

Të ndryshme

S’u gjetën postime.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!