Nis Kupa e Amerikës, Brazili tri gola…

Brazil- Venezuelë 3-0 Ka nisur pak çaste më parë Kampionati i Amerikës Latine me Brazilin organizator që hapi takimin Brazil-...
Lexo
Nis Kupa e Amerikës, Brazili tri gola…

Spektakël në Amsterdam, 5 gola në një pjesë…

Amsterdam: Holandë-Ukrainë 3-2 (52’ Vajnaldum, 59′ Ueghorst, 85′ Dumfris / 75′ Jarmolenko, 79′ Jaremçuk) Holanda e Frank De Bur ka fituar...
Lexo
Spektakël në Amsterdam, 5 gola në një pjesë…

Xhokoviç fiton ‘Roland Garros’

Novak Xhokoviç fiton Roland Garros. Në finale mposhti grekun Stefanos Tsitsipas pas 5 seteve të luajtur me rezultat 6-7 2-6...
Lexo
Xhokoviç fiton ‘Roland Garros’

Vjen zyrtarizimi, Batha në Rumani

Siç dhe pritej, Idriz Batha është lojtari i ri i skuadrës UTA Arad në kampionatin rumun. Skuadra rumune e mbylli...
Lexo
Vjen zyrtarizimi, Batha në Rumani

Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Laçi i Kurbinit së bashku me Teutën, Partizanin dhe Vllazninë do të përfaqësojnë Shqipërinë në Kupat e Europës për sezonin...
Lexo
Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Batha te Urad në Rumani?

Pas Kobina, Kale, Doka, Torasa, Ngo, radha i vjen Idriz Bathës për ti lënë shëndetin Tiranës. Ishte vetë lojtari kryesor...
Lexo
Batha te Urad në Rumani?

Austi- Maqedoni e Veriut në Rumani

Do të luajë pas pak ndeshjen e parë në një event të nivelit të lartë futbollistik Maqedonia e Veriut. Në...
Lexo
Austi- Maqedoni e Veriut në Rumani

Markoviç te Laçi për dy vite

Marko Roganoviç është lojtari më i ri i Laçit. Lojtari nga Titogradi ka arritur të firmosë me kurbinasit një kontratë...
Lexo
Markoviç te Laçi për dy vite

Anglia fiton me Kroacinë

Euro 2020: Angli- Kroaci 1-0 (Sterling 57') Anglia e pa vetën të eliminuar nga kroacia në Botërorin e 2018-ës në...
Lexo
Anglia fiton me Kroacinë

Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Teuta në kuadër të përgatitjeve për Champions sot ka udhëtuar drejt Maqedonië së Veriut për të kryer një minifazë përgatitore....
Lexo
Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Futboll vendi


Laçi drejt Strugës, zbulohet lista…

Laçi i Kurbinit së bashku me Teutën, Partizanin dhe Vllazninë ...
Më shumë…

Teuta në Ohër për minifazën ‘europiane’

Teuta në kuadër të përgatitjeve për Champions sot ka udhëtuar ...
Më shumë…

Eriksen/ Duka mesazh soladiriteti

E gjitha bota e futbollit u shokua mbrëmë kur Christian ...
Më shumë…

Teuta falenderon tre kampionë

Teuta njofton sot në rrjete se ka mbyllur bashkëpunimin me ...
Më shumë…
Loading...

Bota

Spektakël në Amsterdam, 5 gola në një pjesë…

Amsterdam: Holandë-Ukrainë 3-2 (52’ Vajnaldum, 59′ Ueghorst, 85′ Dumfris / ...
Më shumë…

Austi- Maqedoni e Veriut në Rumani

Do të luajë pas pak ndeshjen e parë në një ...
Më shumë…

Anglia fiton me Kroacinë

Euro 2020: Angli- Kroaci 1-0 (Sterling 57') Anglia e pa ...
Më shumë…

‘Niko Dovana’ dhe ‘Elbasan Arena’ presin Championsin paraeliminator

Në një postim në Twitter, FSHF ka bërë të ditur ...
Më shumë…

Histori sportive

Euro-fituesit/ Spanja dhe Gjermania nga tre tituj

Duke filluar 11 qershori e deri më 11 korrik të ...
Më shumë…

Speciale/ Vllaznia, zonja e futbollit shqiptar

● Speciale nga Bashkim Tufa, ish-kryeredaktori i 'Sportit Shqiptar' me ...
Më shumë…

Kur Partizani shpallej për herë të parë kampion i Shqipërisë…

Shkruar nga: Anton Mazreku (Marrë nga nr. 97 i gazetës ...
Më shumë…

Kur Shqipëria mundëte Belgjikën e madhe…

22 dhjetor 1984/ Shqipëria arrin fitoren e madhe ndaj Belgjikës ...
Më shumë…

Të ndryshme

Xhokoviç fiton ‘Roland Garros’

Novak Xhokoviç fiton Roland Garros. Në finale mposhti grekun Stefanos ...
Më shumë…

‘Buzëqesh Italia, Rroftë Italia’, Xhokoviç në finale të ‘Roland Garros’

Manifest italian në ndeshjen hapëse të Euro "020' në Romë ...
Më shumë…

Asani bashkohet me Prengën në Hungari

Vendimi ishte marrë prej një javë por sot Jasir Asani ...
Më shumë…

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!