Copa America/ Skaloni para Kandasë: Mesi do të jetë në fushë

Kupa e Amerikës organizuar nga CONMEBOL në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka hyrë në fazë deçizive.

Me datën 10 korrik (mengjesin e sotëm ora 02:00) në fushë do të zbresin dy skuadrat gjysmëfinaliste Argjentina dhe Kanadaja. Do të luhet në ‘MetLife stadium’ (Nju Xhersi).

Ndërkohë një ditë më vonë takimi Uruguai- Kolumbi (11 korrik, 02:00). Ky duel zhvillohet në stadiumin ‘Bank of America (Karolina e Veriut).

Sakaq Lionel Skaloni teksa foli në konference shtypi lidhur me këtë ndeshje tha se Mesi edhe nëse nuk do të jetë 100% do të hidhet në fushë. Në gjirin e skuadrës kampione bote në ‘Katar 2022’ gjëndën edhe kampionë të tjerë si Di Maria, Lautaro Martinez, Emiljano Martinez etj./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!