Copa America/ Kanadaja në histori, shkon në gjysmëfinale

Pas Argjentinës në Kupën e Amerikës kualifikohet në gjysmëfinale edhe Kanadaja. Me të njëjtën rrugë, atë të goditjes së penalltive.

Ndaj Venezuelës, çerekfinalja e dytë luajtur në Arlington (Teksas) erdhi pas barazimit 1-1 në 90′ dhe kohës shtesë 2×15′ pa asnjë ndryshim.

Në minutën e 13’të, Shafelburg realizoi për Kanadanë ndërsa në të 64′ Venezuela balancoi shifrat me Rondon. Penalltitë u fituan nga Kanadaja 3-4.

Kështu sipas formulës së CONMEBOL Copa America, dueli i parë gjysëmfinal do të jetë Argjentinë- Kanada (10 korrik ora 02:00) planifikuar të zhvillohet në Nju Xhersi.

Ndërkaq në hyrje të datës 07 korrik, Kolumbi- Panama (00:00) dhe Uruguai- Brazil (03:00) do të prodhojnë duelin tjetër./Sportiim.al/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!