Copa America/ Mesi humb penallti, Argjentina në gjysmëfinale

Çerekfinalja e parë e Kupës së Amerikës u zhvillua gjatë natës teksa në orën 03:00 të mëngjesit, Argjentina u përball me Ekuadorin në Hjuston (Teksas).

Fillimisht kampionët e botës kaluan përpara në minutën e 35′ me Lisandro Martinez por në kohën shtesë të ndeshjes Ekuadori barazoi me Rodriguez duke e dërguar ndeshjen në shtesë ecila nuk dha asgjë.

Te penalltitë Mesi kërkoi ‘Panenkën’ duke goditur traun e humbur shansin e parë argjentinas. Mirpo portieri Emiljano Martinez dhe njëherë tregoi se është mjeshtër i pritjes së tyre. Ai ndali dy penallti të Ekuadorit ndërkohë që në fund Argjentina kaloi në gjysmëfinae./Klevis Bejkolli/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!