Copa America/ ‘Finale’ e parakohëshme Uruguai- Brazil, jashtë SHBA e Meksikë

Pas Bolivi- Panama 1-3 dhe SHBA-Uruguai 0-1 gjatë mengjesit të sotëm u zhvilluan dhe dy duelet Kosta Rika- Paraguaji 2-1 dhe Brazil- Kolumbi 1-1.

Kështu Grupi D kualifikoi Kolumbinë si vend i parë dhe Brazilin të dytin. Te Grupi C befasia vjen nga Panamaja e cila la jashtë organizatorët e SHBA-ve teksa u renditen të dytët pas Uruguait absolut me 3 fitore.

Mirpo surprizat nuk kanë të sosur pasi edhe Meksika mbeti jashtë çerekfinaleve të Kupës së Amerikës. Te Grupi B kaluan ‘hirushja’ Venezuela (3 fitore) dhe Ekuadori.

Ndërkohë Grupi A shfaqi dhe njëherë forcën e kampionëve të botës në fuqi, Argjentinës. Albicelestet kaluan si të parë me 3 fitore duke marrë me vete edhe Kanadanë e lënë jashtë Kilin dhe Perunë.

Duelet çerekfinale të edicionit të 48-të CONMEBOL Copa America, nisin me datën 5 korrik.

Ja çiftet e prodhuara:

Argjentinë-Ekuador (03:00) 5 korrik

Venezuelë- Kanada (03:00) 6 korrik

Kolumbi- Panama (00:00) 7 korrik

Uruguai-Brazil (03:00) 7 korrik /Sportiim.al/

Immagine

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi i materialit!